Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Коли з’являться ліки від усіх хвороб і старості, – розповіли лікарі

Генетики вважають, що вже в найближчому майбутньому медицина зможе творити справжні дива, повідомляє ukrhealth.net.

Вчені-генетики з інституту Genome Project розповіли, що всього через десять років клітини людини зможуть стати стійкими до вірусів, мутацій, а також не піддаватися старінню і негативного впливу зовнішніх факторів.

Вже зараз фахівці можуть створити бактерію, якій не страшні віруси. Але для створення однієї такої бактерії потрібно дуже багато зусиль – необхідно буквально перепрограмувати її геном. Щоб бактерія стала стійкою до вірусів, потрібно змінити близько 300 білків.

Хоча сама можливість перепрограмування клітини вражає, але для того, щоб змінити геном людини на даному етапі потрібно проробити неймовірну роботу, внісши в нього сотні тисяч коригувань. Фахівці вважають, що вже в найближчі десять років такі можливості у медиків цілком можуть з’явитися.
Читайте ще: П’ять огидних запахів, які не витримує нюх людини

Якщо генетики зможуть вносити зміни в клітини людини, то ми зможемо перемогти безліч хвороб, зокрема, рак. Крім того, зміна геному дозволить зупинити старіння і істотно знизити шкідливий вплив зовнішніх чинників, наприклад, холоду, радіації і різних токсинів. Фахівці вважають, що саме в умінні працювати з генами криється секрет виживання людства, так як з часом навколишнє середовище буде ставати все більш агресивним, а для того, щоб з цією проблемою впоралася еволюція, буде потрібно дуже багато часу.

Перейти до вмісту