Ви тут:
Суспільство Україна 

Коли Великдень в 2019 році: скільки українці відпочиватимуть

Великдень – одне з основних релігійних свят в світі. У 2019 Великдень відзначається 28 квітня. Поряд з Різдвом найвеличніший, найбільш довгоочікуваний і радісний день в році.

Воскресіння Христове відзначають в кожній українській родині. Глибоко віруючі люди з нетерпінням чекають цього світлого дня, а для атеїстів свято є відмінним приводом відпочити в колі сім’ї та друзів, пише Кореспондент.

Зазвичай православний і католицький Великдень відзначається в різні дні, дуже рідко дати збігаються. Це пов’язано з тим, що літочислення ведеться за різними календарями: у православних – за юліанським, католиків – за григоріанським. Католицький Великдень 2019 відзначатиметься 21 квітня.

Традиції святкування католицького і православного Великодня практично не відрізняються, хіба що піст менш суворий. В деякі дні Великого посту католикам дозволяються м’ясні та молочні продукти.

Головний символ католицького Великодня – Великодній Кролик, який символізує силу природи і процвітання. Господині печуть пряники і різні солодощі у формі кролика, а також велику кількість шоколадних яєць.

Вихідні на Великдень 2019

Оскільки Великдень завжди відзначається в неділю, вихідний день переноситься на понеділок. Відповідно, в 2019 році на українців чекає триденний великодній вікенд з 27 по 29 квітня.

Цього року святкування Великодня тісно переплітається з 1 Травня, Днем праці. Щоб створити сприятливі умови для використання святкових та неробочих днів, а також раціонально використовувати робочий час, згідно з постановою Кабміну, в українців буде 5 вихідних поспіль з 27 квітня по 1 травня. При цьому робочий день 30 квітня переноситься на суботу 11 травня.