Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Хворі на туберкульоз зможуть лікуватися амбулаторно, – головний фтизіатр області

У конференц-залі Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру в селі Супрунівка відбулося перше засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при Полтавській ОДА.

Захід присвячений місячнику боротьби з туберкульозом на Полтавщині, що триватиме з 15 березня по 15 квітня, а також плануванню роботи на рік.

Засідання розпочав заступник голови Полтавської ОДА, голова Коордради Олег Пругло. З нагоди Дня добровольця він нагородив волонтерів та добровольців відзнаками Президента за гуманітарну участь в АТО.

Головний лікар КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер» Полтавської облради, координатор з напряму «Туберкульоз» Володимир Печериця розповів про ситуацію із захворюваністю туберкульозом в Україні та області. Так, Полтавщина – в числі областей, де рівень захворювання один з найнижчих (перейшла епідпоріг у 2005 році, тоді як в Україні епідемія туберкульозу оголошена з 1995-го). У минулому році в Полтавській області захворюваність на всі форми туберкульозу порівняно з аналогічним періодом минулого року зменшилася на 8% і становить 48,6 на 100 тис. населення (850 хворих).

“Але зараз Україна посідає 9 місце за рівнем зараження мультирезистентним туберкульозом (1 місце — Азербайджан, 2-ге — Білорусь). Він потребує тривалого щоденного лікування, аж до 20 місяців. Ще одна з проблем — вчасна діагностика. До 23% випадків захворювання залишаються невиявленими, а це резервуар для нового поширення”, – зазначив Володимир Печериця.

За словами головлікаря, чимало робиться для реформування галузі. Є проект реорганізації лікувальної мережі відповідно до світової практики. Основний напрямок – перехід хворих на амбулаторне лікування із соціальним супроводом. Таким чином, хворі лікуватимуться не в стаціонарах та диспансерах, а під наглядом лікаря первинної ланки. 

“Але вирішити питання тільки зусиллями фтизіатричної служби неможливо. Має бути міжвідомча співпраця. Наше завдання – разом з первинною мережею, неурядовими організаціями створити пацієнто-орієнтовану модель надання послуг”.

Учасники засідання внесли зміни до Положення та Регламенту Координаційної ради та прийняли за основу план заходів місячника.

Зокрема, планують провести скринінгове анкетування в Центрі для бездомних, Кризовому центрі для жінок і в трьох колоніях у Полтавському районі. Низка просвітницьких заходів відбудеться в закладах освіти, а біля ТРЦ “Київ” працюватиме мобільний флюорограф. Для маленьких пацієнтів дитячого відділення влаштують розважальні заходи.