Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Хто має право проводити атестацію робочих місць за умовами праці на підприємстві, – розповіли в Управлінні Держпраці Полтавщини

Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці (далі – Порядок № 442) визначений постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442. Про це розповіла начальник відділу Управління Держпраці у Полтавській області Вікторія Полєнова.

Відповідно до п. 4 Порядку № 442 атестація робочих місць за умовами праці (далі – атестація) проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначають наказом керівника підприємства, в строки, передбачені колдоговором, але не рідше ніж один раз на п’ять років. До складу комісії включається уповноважений представник виборного органу первинної профспілкової організації, а в разі відсутності такої організації — уповноважена найманими працівниками особа.

Згідно п. 2.3 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених міністром праці України та головним державним санітарним лікарем України 01.09.1992, атестаційна комісія здійснює організаційне, методичне керівництво і контроль за ходом проведення роботи на всіх її етапах.

Порядком № 442 передбачено проведення певних видів робіт, зокрема санітарно-гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища, важкості й напруженості трудового процесу на робочих місцях.

Такі дослідження проводяться лабораторіями, атестованими Держпраці і МОЗ в порядку, визначеному Мінсоцполітики разом з МОЗ (п. 7 Порядку № 442).

Атестаційна комісія визначає обсяг необхідних досліджень шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища та організує їх дослідження. В разі відсутності на підприємстві атестованої лабораторії комісія приймає рішення щодо проведення досліджень сторонніми атестованими лабораторіями.

Відомості про перелік лабораторій, атестованих на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу, розміщені на сайті Держпраці України (http://dsp.gov.ua/informatsiia-pro-atestovani-laboratorii/).

Отже, атестація робочих місць за умовами праці проводиться атестаційною комісією підприємства відповідно до вимог п. 4 Порядку № 442.

поширити новину: