Ви тут:
децентралізація Суспільство Україна 

Децентралізовані країни мають менше корупції на місцях, – спецпосланник Німеччини з питань реформ в Україні

Моя посада створена в межах угоди між президентом Порошенком і канцлеркою Меркель. Вона набула чинноті у 2017 році. Тоді ваш президент просив про політичну, а не технічну підтримку процесів децентралізації, зокрема щодо змін законодавства і того, як треба переконувати людей у доцільності реформи. Про це розповів спеціальний посланник Німеччини з питань децентралізації, доброго управління і реформ в Україні Георг Мільбрадт.

Він зазначив, що його головним завданням є підготовка законодавства, впровадження реформи і просування наступних її кроків, адже децентралізація стосується не лише селищ.

Важливо, щоб на місцевому рівні з’явилися законодавчі компетенції. З одного боку важливо створювати спроможні громади, а з іншого — дати населенню можливість впливати на рішення (це легше на місцевому рівні, ніж на національному).

З досвіду Німеччини можу сказати, що децентралізація змінить мислення людей. Людина не буде думати лише про центр, знатиме, що повинна робити щось для себе. Що вона дає кошти. В Україні чудова система — ви віддаєте 60% податків місцевим муніципалітетам. Відтак громадянин знає, кому сплачує податки і хоче чогось натомість, – сказав Георг Мільбрадт.

Та додав, що ця зміна мислення — найкраща реформа для України.