Ви тут:
здоров’я Суспільство Цікавинки 

Чим небезпечний дзвінок будильника кожні 10 хвилин

Багато людей після першого дзвінка будильника вранці, декілька разів переводять його, щоб відтягнути прокидання. Проте, нагадування на телефоні, що вмикаються кожні 9-10 хвилин, можуть негативно впливати на нервову систему.

Повтор будильника вранці по кілька разів може навіть спричинити розлади психіки. Такого висновку дійшли експерти та фахівці з психічного здоров’я, що досліджували питаня сну на прохання компанії Eve Sleep, передає 24 канал.

Під час дослідження з’ясувалося, що щоразу, коли спрацьовує будильник, звуковий сигнал атакує нервову систему та мозок.

Таке пробудження не дає людям максимальної користі, яку потрібно отримати від сну, – розповів експерт з психічного здоров’я і нейробіології Метт Джейнс.

Якщо дзвінок будильника звучить кілька разів за ранок, в організмі підвищується рівень кортизолу – гормона стресу, що відповідає за “втечу і боротьбу”. У короткостроковій перспективі це може обернутися просто поганим настроєм, але в довгостроковій – тривожністю і розладами психіки.

Окрім того, науковці надіслали відкритого листа до Apple з вимогою видалити зі смартфонів функцію повторювання будильника кожні 9 хвилин, або ж хоча б інформувати своїх користувачів про ризики для здоров’я.