Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Члени двох полтавських ДВК видали бюлетені виборцям без паспорта

Спостерігачі «Опори» на ДВК № 530824, що в селі Паніванівка Семенівського району, та ДВК №530577, що в селі Остапівка Миргородського району зафіксували випадки видачі бюлетеня виборцям, котрі не мали при собі документів, які б підтверджували їхню особу.

В обох випадках члени комісії пояснили свої дії тим, що вони особисто знайомі з виборцями. Відносно випадку на ДВК №530577 спостерігач «Опори» складає акт про порушення, тоді як на ДВК №530824 не вдалось знайти двох свідків, бо всі відмовились свідчити.

Згідно з частиною 1 статті 76 Закону України «Про вибори Президента України» при проведенні голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії за умови пред’явлення виборцем одного з документів, зазначених у частині другій статті 2 цього Закону, та наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці надає виборцю список для підпису. Згідно з частиною 2 статті 3 ЗУ кожний громадянин України на виборах Президента України має один голос. Виборець може використати право голосу тільки на одній виборчій дільниці, де він включений до списку виборців. Виборець реалізує своє право голосу під час виборів у порядку, встановленому цим Законом.

Згідно з частиною 1 статті 158-1 Кримінального кодексу України надання або отримання виборчого бюлетеня чи бюлетеня для голосування на референдумі особою, яка не має права його надавати чи отримувати, або викрадення чи приховування виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, або надання виборцю заповненого виборчого бюлетеня чи бюлетеня для голосування на референдумі, або голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту