Ви тут:
Суспільство 

Зонд Insight почав передавати щоденні метеозведення з Марса

Планується, що спостереження будуть тривати як мінімум два роки.

Як повідомляє ITC.ua, крім наукових інструментів, уголкового відбивача і пари камер, на посадочній платформі встановлена система APSS (Auxiliary Payload Subsystem), що складається з двох датчиків TWINS (Temperature and Winds for InSight), що визначають швидкість і напрям вітру і температуру навколишнього повітря, а також барометра і магнітометри (показання останнього, правда, в загальнодоступних метеозведення не наводяться).

Наостанок зазначимо, що дані, одержувані системою APSS, доступні для всіх бажаючих з 11 лютого 2019 року. Так, в неділю 17 лютого в околицях місця висадки погодні умови були типові для кінця марсіанського зимового періоду: максимальна температура повітря за сол (марсіанські добу) склала -17 градусів за Цельсієм, мінімальна – -95 градусів за Цельсієм. Як пояснюють дослідники, настільки істотний добовий перепад температур викликаний тим, що атмосфера Марса дуже «тонка» і не може служити ефективним утеплювачем – через це поверхня планети досить сильно нагрівається вдень, але швидко остигає вночі.

Дані з приладів апарат знімає щомиті – в цьому відмінність Insight від попередніх місій, в яких метеорологічні прилади включалися лише час від часу.

поширити новину: