Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Зміни до програм та доля проекту “Териорія Майдану”: засідання комісії Полтавської облради з питань ЖКГ

У Полтавській облраді під головуванням Ігоря Сірика відбулося засідання постійної комісії облради з питань ЖКГ, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку. У ньому взяли участь перший заступник голови облради Євген Холод, заступник голови облради Анатолій Ханко, депутати облради, представники структурних підрозділів ОДА, підприємств, установ, громадськості.

До порядку денного внесли 6 основних та 4 додаткових питання. Про виконання регіональної Програми заходів з організації рятування людей на водних об’єктах Полтавської області на 2016-20 рр у 2018 році доповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Віктор Стеблянко.

“Протягом 2018 року обстежили 102 пляжі, виконано 32 водолазно-пошукових робіт з ліквідації наслідків нещасних випадків та 25 підводоно-технічних робіт. Надавалась допомога під час проведення релігійних свят, спортивних заходів, Врятовані 68 людей, з них 50 — під час зимового періоду на кризі. Кошти, виділені по програмі, освоєні”.

Також розглянули питання про внесення змін до рішення обласно ради “Про затвердження регіональної Програми заходів з організації рятування людей на водних об’єктах Полтавської області на 2016-2020 роки” та про внесення змін до переліку об’єктів, на які будуть спрямовані кошти з обласного бюджету відповідно до Обласної програми Питна вода Полтавщини” на 2011-2020 роки, у 2019”.

 

Бурхливе обговорення викликала презентація проекту “Територія майдану”, який увічнить пам’ять Героїв Небесної сотні. Його представила головний архітектор області Ірина Особік. Згідно з проектом, територія перед ОДА — близько 3 га – буде повністю реконструйована.

Від деяких громадських активістів звучали звинувачення у кулуарності та невідповідності проекту ідеологічним засадам. Зокрема, переможцями і розробниками проекту стала полтавська урбан-платформа “Citylab”, а виконацями робіт – ФОП Козиренко. Також висловили стурбованість долею двох стел — полеглим на Майдані і полеглим в АТО, які розташовані зараз на площі.

Тож вирішили офіційно запросити платформу Citylab щодо роз’яснення співпраці з ФОП Козиренко, а існуючі стели включити до проекту.

На завершення розглянули питання про збільшення статутного капіталу КП “Полтававодоканал”, про зміни до Обласної програми підвищення рівня безпеки дорожного руху, про прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області мереж водопостачання та водовідведення Щербанівської сільради Полтавського району.