Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Збільшилась кількість полтавців, які вакцинуються: поступово ми досягаємо рівня колективного імунітету”, – Віктор Лисак

4 лютого, під час апаратної наради, директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак розповів про стан забезпечення населення області медичними імунобіологічними препаратами.

“Полтавщина забезпечена імунобіологічними препаратами (вакцинами). Найголовніше для вакцини — це дотримання температурного режиму, тому минулоріч ми закупили 53 холодильники. З лікарями проводиться тренінги щодо роз’яснення батькам інформації про щеплення. На сьогодні збільшилась кількість полтавців, які вакцинуються. Поступово ми досягаємо рівня колективного імунітету”, – повідомив Віктор Лисак.

Щеплення дорослих проти АДПм у Лубенському, Оржицькому досягли досить високого показника.

“Лікар — це джерело впровадження імунізації в країні. Тому саме від інформування населення лікарем залежить рівень вакцинації полтавців”, – наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Та додав, що необхідно унеможливити ситуації, коли провізори “лікують” людей проти грипу. Кожен пацієнт має звертатись до сімейного лікаря, а не до аптеки, а потім, коли настануть ускладнення хвороби, до лікаря.

“Вакцина є. Необхідно підвищити рівень вакцинації дорослих проти дифтерії. Адже на території України вже зафіксували випадки цієї страшної хвороби”, – зазначив Віктор Лисак.