Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Завершився пільговий період із застосування пониженої ставки акцизного податку для розмитнення транспортних засобів

22 лютого 2019 року завершився пільговий період із застосування пониженої ставки акцизного податку для розмитнення транспортних засобів. Всі декларації, які громадяни встигли подати до 24 години останнього дня дії пільгового періоду митниці ДФС відпрацюють та оформлять в межах пільгового режиму.

Відповіді на запитання журналістів філії публічного АТ НСТУ регіональна дирекція «UA: Полтава» надавала начальник управління адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання Полтавської митниці ДФС Валентина Заколодяжна.

Що означає «перехідний період»? Що буде після 24 травня?

З 23 лютого по 23 травня 2019 року буде діяти загальний режим розмитнення автомобілів за повною ставкою.

Протягом 180 днів митне оформлення транспортних засобів, щодо яких недотримані строки та умови митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, здійснюється за умови сплати митних платежів та добровільної сплати фізичною особою, яка є власником такого транспортного засобу або уповноважена розпоряджатися ним та декларує такий транспортний засіб, коштів у сумі, що дорівнює розміру 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (8500 грн).

З набранням чинності змін до Митного кодексу України та Кодексу про адміністративні правопорушення України, відповідно до Закону України від 8.11.2018 № 2612-VIII, з 24 травня 2019 року на власників автомобілів з іноземною реєстрацією, які не вивезуть за межі митної території України або не оформлять на митниці транспортні засоби, очікують посилені санкції.

В кінці травня поточного року будуть скасовані пільгові умови щодо відповідальності за порушення митних правил при ввезенні автомобілів з іноземною реєстрацією. З цього часу вступають у дію нові санкції.

У разі перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування, або транзиту транспортного засобу більше ніж на тридцять діб, а також втрати цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування, законодавством передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 170 000 грн.,  або конфіскація таких транспортних засобів.

Так, за передачу транспортного засобу у володіння, користування або розпорядження особі, яка безпосередньо не ввозила такий транспортний засіб на митну територію України, а також використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні, передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 3 400 грн.

За перевищення строку тимчасового ввезення, або транзиту транспортного засобу більше ніж на двадцять діб, але не більше ніж на тридцять діб, а також їх видачу –  передбачений штраф у розмірі 85 000 грн.

Крім того, водії будуть притягуватись працівниками Національної поліції до відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 8 500 грн. за керування транспортним засобом, щодо якого порушено строки його тимчасового ввезення та/або транзиту, за використання транспортних засобів  для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні, а також за  передання транспортних засобів у володіння, користування або розпорядження особі, яка не ввозила його на митну територію України.

У разі повторного протягом року вчинення одного з таких порушень,  передбачений  штраф у розмірі 17 000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Де можна розмитнити авто? Які документи подати?

Митне оформлення – у будь-якій митниці України.

Адреси та реквізити конкретних місць оформлення можна знайти на сайті митниці або на сайті ДФС разом з митною декларацією (оформлюється митним брокером) на транспортний засіб, що декларується в режим імпорту (вільний обіг), подаються такі основні документи:

реєстраційні (технічні) документи на транспортний засіб (як правило, це технічний паспорт);

документи, що підтверджують право власності особи на транспортний засіб (як правило, це договір купівлі-продажу) або право ним розпоряджатися та декларувати (як правило, це доручення);

рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару (можливо, це буде один і той же документ, що підтверджує право власності)

Документами, що підтверджують вартість придбаного громадянином автомобіля, є:

договір купівлі-продажу; інвойс; банківські або інші платіжні документи;

експортна декларації; довідкова інформація щодо вартості аналогічних транспортних засобів у країні експорту.

У цих документах повинні бути зазначені дата продажу, номер шасі (рами), кузова (або ідентифікаційний номер), номер двигуна автомобіля, його модель, рік виготовлення, а також ім’я, та прізвище особи, якій продано автомобіль.

У разі підстав вважати, що заявлено недостовірну вартість або у разі відсутності вищевказаних документів, митниця ДФС визначає вартість автомобіля самостійно.

Хто і як визначає вартість авто, з якої платиться ПДВ та мито?

Документами, що підтверджують вартість придбаного автомобіля, можуть бути:

договір купівлі-продажу;

інвойс (рахунок-фактура);

банківські або інші платіжні документи;

експортна декларація;

довідкова інформація щодо вартості аналогічних транспортних засобів у країні експорту.

У цих документах повинні бути зазначені дата продажу, номер шасі (рами), кузова (або ідентифікаційний номер), номер двигуна автомобіля, його модель, рік виготовлення, а також ім’я, та прізвище особи, якій продано автомобіль.

У разі підстав вважати, що заявлено недостовірну вартість або у разі відсутності вищевказаних документів, митниця може визначити вартість автомобіля самостійно.

Головне управління ДФС у Полтавській області