Ви тут:
Відео Полтавщина прес-онлайн-конференція Р Суспільство ТОП-новина 

#Вибори-2019: порушення та тенденції виборчої кампанії на Полтавщині (ВІДЕО)

8 лютого ЦВК представила остаточний список зареєстрованих кандидатів на виборах Президента, котрі відбудуться 31 березня. Так, офіційними претендентами на місце керманича держави стали 44 кандидати. Загалом з 31 грудня по 3 лютого документи подали більше 90 людей, з них ЦВК зареєструвала 44 кандидати – 40 чоловіків, та 4 жінки. Вибори Президента у 2019 році стали рекордними за кількістю кандидатів. Так, у 1991 році на посаду Глави держави балотувались 6 кандидатів, у 2004-му їхня кількість склала 26, у 2014-му – 23. Проміжні результати спостереження за виборчим процесом сьогодні, під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”, представили обласний координатор ОПОРИ Костянтин Донченко, обмбудсменка із захисту виборчих прав Валентина Буглак та начальник ГУ Нацполіції в Полтавській області Андрій Замахін.

– Протягом січня Полтавську область відвідали Сергій Каплін, Олександр Вілкул, Інна Богословська та Олег Ляшко. Причому, лише Ляшко під час візиту був у статусі офіційного кандидата. В лютому до області приїздили кандидати Віталій Купрій, Юлія Тимошенко, Олег Ляшко, Андрій Садовий та Сергій Каплін. Олександр Шевченко виступав у якості гостя в телевізійних програмах на каналах «ІРТ» та «Місто+», – розповів Костянтин Донченко.

Щодо порушень, то від початку виборчої кампанії представники ОПОРИ на Полтавщині склали 33 заяви до поліції про можливе порушення виборчого Закону. Усі випадки стосувались можливого порушення у веденні агітації кандидатами на посаду Президента.

– Зокрема, була зафіксована зовнішня агітація (білборди, сітілати) з ознаками правопорушення на користь восьми кандидатів – Юрія Бойка, Анатолія Гриценка, Сергія Капліна, Олега Ляшка, Петра Порошенка, Андрія Садового, Юлії Тимошенко та Ігоря Шевченка, – розповів Донченко.

Начальник ГУ НП у Полтавській області Андрій Замахін повідомив, що на сьогодні до поліції надійшло 67 заяв-повідомлень про порушення виборчого процесу. Усі матеріали занесені до Журналу єдиного обліку.

– За двома матеріалами, які мали ознаки кримінального правопорушення, відомості були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 160 (підкуп громадян). На даний час проводиться досудове розслідування. По 20 матеріалах складено 20 адмінпротоколів за статтею 212 Кодексу України про адмінправовпорушення, дані протоколи направлені до суду для прийняття рішення. Уже є рішення судів, накладення штрафів на порушників законодавства. Також під час виборів на території Полтавської області сформовано 8 ОВК та 1260 ДВК. Працівники поліції працюють у посиленому варіанті несення служби. Відповідно до Закону про поліцію, ми є політично нейтральними, наше основне завдання — забезпечити порядок під час виборчого процесу та виборів. Ми готові до співпраці з усіма ГО, які виявили бажання слідкувати за виборчим процесом. Зараз ми проводимо заняття з особовим складом поліцейських, заплановані командно-штабні навчання, – зазначив Замахін.

– Головна моя місія — правопросвітницька діяльність. Оскільки виборча кампанія активно тільки розпочалася, громадська організація очікує, що можуть бути залучені до тих чи тих дій багато молоді. Тому ми проводимо лекції для студентів, школярів щодо недопущення їх залучення під час виборчої компанії до кримінальних правопорушень. Оскільки злочин краще попередити, ніж потім долати його наслідки, – підсумувала Валентина Буглак.

поширити новину: