Ви тут:
Суспільство Україна 

Внесли законопроект про мораторій на повне припинення перевірок ЗМІ під час виборів Президента у 2019 році

У Раду внесли законопроект про мораторій на повне припинення перевірок ЗМІ під час виборів Президента у 2019 році. Про це на своїй сторінці у соцмережді написав голова національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

– І хоча попередня ініціатива про запровадження такого мораторію зависла у парламенті з кінця минулого року, зараз є великі сподівання, що ВР таки може стати на захист свободи слова в країні. Бо співавторами нового проекту постанови про Мораторій на перевірки ЗМІ виступають майже 40 народних депутатів з різних фракцій, серед яких автор Євген Рибчинський (“Воля народу”) та співавтори – Вікторія Сюмар та Микола Княжицький (“Народний Фронт”), Олександр Абдуллін та Олена Кондратюк (“Бальківщина”), Олег Березюк і Олена Сотник (“Самопоміч”), Валерій Писаренко (“Відродження”), Олександр Шевченко, Борислав Береза… До всього, текст постанови набагато кращий від того мораторію, прийняття якого зависло у парламенті – раніше передбачалася заборона лише планових перевірок, а зараз мова йде про повне “припинення перевірок засобів масової інформації у період проведення передвиборчої кампанії з виборів Президента України у 2019 році”, – йдеться у повідомленні. 

У пояснювальній записці до постанови, народні депутати однозначно визнають, що в Україні “перевірки у передвиборчий період та можливі зловживання з боку осіб, які здійснюють перевірки, можуть призвести до порушення конституційних гарантій на свободу слова в Україні, негативно вплинути на процес забезпечення об’єктивного та безперешкодного висвітлення ходу передвиборчої кампанії”.

– Цієї середи проект Мораторію розглядатиметься на Комітеті з питань свободи слова, а уже потім його ще мають підтримати народні депутати голосуванням. Водночас, позиція щодо цієї постанови буде чітким маркером, хто у парламенті – ворог преси і свободи слова, а хто – прагне вивести українські медіа з поля незаконного адміністративного тиску, – підсумував Томіленко.