Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні вперше винесли вирок за булінг в соцмережах

У грудні минулого року український парламент ухвалив закон про протидію булінгу (цькуванню) в школі. Булінг може виражатися у фізичному або психологічному насильстві, в тому числі – “засобами електронної комунікації”. У лютому 2019 року український суд ухвалив перше рішення згідно з нормами цього закону, і воно стосувалося цькування школярки в соціальних мережах, інформує ain.ua.

Відповідне рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області опубліковано в реєстрі. За даними документа, в бориспільській школі №7 одна дівчина вчинила “дії психологічного та сексуального насильства з застосуванням засобів електронних комунікацій” тобто булінг щодо другої дівчини.

Йдеться про публікацію непристойних фото в Instagram, в результаті чого “могло бути завдано шкоди психічному здоров’ю потерпілої”. Оскільки в справі беруть участь неповнолітні, їх в суді представляли батьки. Мати дівчини, яка влаштувала цькування, визнала провину і попросила суворо не карати.

За рішенням суду, батьки винної дівчини повинні сплатити штраф у розмірі 850 грн і ще 384 грн судового збору.

“Згідно із законом, булінг неповнолітнього карається штрафами від 850 до 1700 грн і громадськими роботами. Повторний булінг протягом року або групою осіб – штрафом від 1700 до 3400 грн і громадськими роботами до 60 годин. Якщо цькування учиняють теж неповнолітні, за них відповідають батьки”, – йдеться у повідомленні.