Ви тут:
Суспільство Україна 

У зоні ООС бойовики не пустили спостерігачів ОБСЄ до чотирьох населених пунктів

Українська сторона СЦКК повідомляє, що збройні формування Російської Федерації та їхні найманці на Донбасі забороняють спостерігачам СММ ОБСЄ потрапляти на контрольовані ними об’єкти і території, тим самим перешкоджають діяльності Місії. Про це йдеться на сторінці ООС у Facebook.

За даними щоденного звіту СММ ОБСЄ, який опублікували 4 лютого, зафіксовані обмеження свободи пересування, заборона доступу та інші перешкоди у виконанні мандата Місії. Так, 2 лютого, окупант збройних формувань Російської Федерації відмовив патрулю Місії в доступі до місця розміщення відведеного важкого озброєння у непідконтрольному владі України районі Донецької області.

Наступного дня, на залізничній станції “Червона Могила” та на пункті пропуску на кордоні з Російською Федерацією поблизу Вознесенівки у непідконтрольному владі України районі Луганської області найманець окупаційних військ наказав патрулю Місії залишити зазначений район.

Крім того, за останній час такі дії представників збройних формувань РФ та їхніх найманців щодо заборони доступу спостерігачів СММ ОБСЄ набувають системного характеру. Так, 3 лютого двоє окупантів в черговий раз (заборону було також зафіксовано у щоденному звіті Місії від 31 грудня 2018 року) не дозволили патрулю Місії проїхати через блокпост, розташований поблизу Заїченко (на північному сході від Маріуполя). Тим самим бойовики не дозволили спостерігачам проїхати в західному напрямку до селища Пікузи. Водночас, команда Місії бачила, що до селища Пікузи через блокпост, без зайвих перешкод проїхав цивільний автомобіль.

В той же день, на блокпості неподалік селища Безіменне (на схід від Маріуполя) два члени збройних формувань (один із них був озброєний) в черговий раз відмовили патрулю Місії у проїзді в західному напрямку, посилаючись на “накази свого командування”. Останній випадок відмови був зафіксований у щоденному звіті СММ від 17 грудня 2018 року.

2 лютого, на блокпості поблизу Ясинуватої (на північному сході від Донецька) озброєний окупант збройних формувань РФ в черговий раз відмовив патрулю Місії у проїзді. Останній випадок подібної затримки був зафіксований у щоденному звіті СММ від 23 січня 2019 року. Бойовик пояснив свою відмову тим, що йому необхідно отримати попередній дозвіл від своїх командирів. Через деякий час перебування на блокпості та після втручання ватажків російсько-окупаційних військ патрулю Місії все ж таки дозволили проїхати за маршрутом патрулювання.

“Українська сторона СЦКК вважає неприпустимим такі агресивні дії російсько-окупаційних військ, які приймають системний характер та призводять до ескалації напруги як на лінії розмежування, так і в цілому в районі проведення операції Об’єднаних сил. Перешкоджання діяльності СММ ОБСЄ свідчить про те, що керівництву окупантів є що приховувати від міжнародних спостерігачів, тому вони цинічно нехтують Мінськими домовленостями та свідомо прагнуть до подальшого загострення збройного конфлікту на Донбасі”, – йдеться у повідомленні.