Ви тут:
Суспільство Україна 

У Вашингтоні вшанували пам’ять Небесної сотні

У столиці США напередодні п’ятої річниці трагічних подій на Майдані 2014 року відбулися  поминальні заходи в пам’ять про героїв Небесної Сотні, повідомляє Релігійно-інформаційна служба України.

Церемонія відбувалася біля меморіалу жертвам Голодомору-геноциду в Україні 1932-33 років.

У заході брали участь близько півтори сотні громадських та релігійних діячів, дипломатів, представників української діаспори в США, журналістів та американських громадян.

В пам’ять про Небесну сотню та перших загиблих в протистоянні російській агресії, учасники акції запалили свічки.

“Ми спільно вирішили провести цей захід біля меморіалу Голодомору-геноциду 1932-33 років, тому що це відновлює історичну правду” – підкреслив посол України в США Валерій Чалий.

Він нагадав, що за минулий рік було здійснено багато спроб у Сполучених Штатах визнати правду про геноцид українського народу, і Конгрес США нарешті прийняв відповідну резолюцію.

“Цей здобуток цінує вся громада, але це також стало нагадуванням: якщо не зробити висновків вчасно, це може призвести до чергової трагедії. Частина гібридної війни – це неправда, це фейки, це спроба пропаганди, тож відновлення історичної справедливості допомагає боронити суверенітет країни, її історію, її майбутнє”, – наголосив український дипломат.