Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві з’являться двометрові скульптури Гоголя і Пушкіна (ФОТО, ВІДЕО)

У Всесвітній день екскурсовода, який відзначається сьогодні, 21 лютого, у Полтаві презентували новий туристичний проект “М.В.Гоголь — О.С.Пушкін — І.П.Котляревський”. Він доповнить екскурсійний маршрут по гоголівським місцям, який вже існує на Полтавщині: Миргород — Гоголево — Диканька – Великі Сорочинці.

Особливістю проекту є бронзові двометрові скульптури Олександра Пушкіна та Миколи Гоголя, які встановлять на центральному вході Premier Hotel Palazzo. Бо саме цей заклад розташований на розі вулиць Пушкіна та Гоголя.

За словами директора Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентини Вождаєнко, це буде друга туристична фішка у Полтаві після міні-скульптури Енея на ЦУМі.

“Йдучи з Іванової гори і побувавши на садибі Івана Петровича Котляревського, турист зможе у цьому закладі харчування ознайомитись з кухнею, яка викладена в “Енеїді”. Цього ще у нас не було. Така доля у цього закладу, що він знаходиться на розі вулиць Пушкіна та Гоголя. А скульптури будуть такими: Олександр Сергійович Пушкін тримає “Енеїду” в руках і схиляє капелюха перед Миколою Васильовичем. Останній же з горнятком кави запрошує гостей зайти у заклад харчування”, – розповідає Валентина Вождаєнко.

Ідею встановити такі скульптури розробляли рік, півроку шукали скульптора, ще півроку він над ними працював, розповідає генеральний директор Premier Hotel Palazzo Олена Шуліка.

“Це не пам’ятник на постаменті. Це будуть пам’ятники, біля яких можна фотографуватись. Напроти знаходиться Державний архів, Гоголівська алея. Не можна було не обіграти дві вулиці, на перетині яких ми знаходимось”, – наголошує на унікальності місця Олена Шуліка.

Самі скульптури вже виготовлені, заввишки – 2 метри. Працював над ними львівський скульптор Володимир Цісарик, який спеціалізується на міській концептуальності. Він автор пам’ятників Леопольду фон Захер-Мазоху, винахідникам гасової лампи Яну Зегу та Ігнасію Лукасевичу, Пабло Пікассо, броварям, які знаходяться у Львові.

           

                                                     (роботи Володимира Цісарика)

На презентації проекту Іван Котляревський, Олександр Пушкін та Микола Гоголя “ожили”. Їх зіграли актори Полтавського облмуздрамтеатру імені М.В.Гоголя — Богдан Чернявський, Сергій Озерянко та Олександр Бородавка.

Урочисто відкривати бронзові скульптури будуть 1 квітня у день відзначення 210-ї річниці від дня народження Миколи Гоголя. Також цього дня у Гоголевому планують відкрити відреконструйований культурний центр.

Також з нагоди Всесвітнього дня екскурсовода нагородили фахівці туристичної галузі – Тамару Кулініч, Сергія Баштовенка, Анну Шендрик, Наталію Кузьменко, Олену Шуліку.

Довідково: Микола Гоголь і Олександр Пушкін вперше зустрілись та познайомились 20 травня 1831 року на літературному вечорі у Петербурзі. Пушкін активно підтримував Гоголя як автора українських повістей “Вечорів на хуторі біля Диканьки”. Історичною заслугою Котляревського як автора “Енеїди” було те, що він першим серед українських письменників пішов шляхом народності та національної самобутності. Його поема знаменувала формування в українській літературі початків нового творчого методу — художнього реалізму.