Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві вшанують пам’ять науковця Олени Байрак

5 лютого о 10.00 у відділі документів із природничих та аграрних наук (к. 408) Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського у рамках Вечора пам’яті знаного науковця, доктора біологічних наук, природознавця, організатора природно-заповідної справи в Україні Олени Байрак відбудеться презентація книжкової виставки «Із бібліографічної колекції Олени Байрак».

Також презентація фотовиставки Ганни Грибан «Берегиня української природи». Продовження заходів із відзначення пам’яті Олени Байрак продовжиться об 11 годині в Полтавському краєзнавчому музеї. 

Корінна полтавка, Олена Байрак із дитинства захопилася красою довкілля, присвятивши йому в подальшому не тільки знання, а й вірші, пісні, фотовиставки та чисельні книжки, на яких виросло ціле покоління дослідників природи Полтавщини. Пов’язала життя з природничим факультетом Полтавського педуніверситету ім. В. Короленка. Тут вона пройшла шлях від студентки-відмінниці до доктора біологічних наук, професора, завідувача кафедри екології та охорони довкілля, організованої з її ініціативи в 2001 році. Згдом переїхала до Києва й працювала у високих ботанічних та екологічних інституціях, очолювала Центр заповідної справи, рекреації та екотуризму. Створила свою наукову школу, її стараннями на Полтавщині була вибудована сучасна природно-заповідна мережа, прокладені екостежки, упорядковані дендропарки.

Олена Байрак загинула у лютому 2018 в автомобільній катастрофі.