Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві відкрили фотовиставку “Янголи в камуфляжі” (ФОТО)

Сьогодні у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського відбулася презентація фотовиставки «Янголи в камуфляжі». Виставка присвячена подіям Революції Гідності та бойовим діям на сході України.

Організатори — голова ГО “Добровольці України” Юрій Крамаренко та учасник Революції Гідності Іван Балацький представили півсотні світлин. Присвячені роботи подіям Революції Гідності та військовим медикам, які рятували бійців на Донбасі. Перші світлини хлопці друкували за власні кошти. Нині ініціативу підтримали на обласному рівні.

– Сьогодні ми презентуємо фотовиставку “Янголи в камуфляжі”, яка присвячена подіям на сході та на Майдані. Зараз ми розвиваємось у напрямку патріотичного виховання молоді, це дуже важливо. Наша мета — показати події, які сталися і надати інформацію з перших вуст. Запрошуємо до проведення таких патріотичних виставок учасників подій, які спілкуються з дітьми, – розповів Юрій Крамаренко. 

Автори фотографій Мстислав Чернов та Олександр Тимошенко.

– Олександр Тимошенко надав нам фото подій на Майдані, Мстислав Чернов надав фото медиків, які рятували життя на Майдані. Друга частина фотовиставки — медики з передової, ці фото ми брали в людей, які були там. Я сам був поранений і завдячую медикам, які ризикуючи своїм життям, врятували моє.

Виставка триватиме у бібліотеці до п’ятниці, 8 лютого.

– Після цього нас запросили до Києва, презентуватимемо її у військовому ліцеї імені Богуна. Ми вдячні облдержадміністрації в особі Валерія Головка та Вікторії Пилипенко, а також депутатському корпусу облради в особі депутата Руслана Рогова за те, що підтримали і допомогли створити цей захід, – сказав голова ГО “Добровольці України” Юрій Крамаренко.

Виставку вже презентували в Кременчуці 14 жовтня минулого року. Там її експонують вже півроку. За цей час роботи побачили понад 7 тисяч людей.

– На одному з фото ви бачите, як медик своєю спиною прикриває від “Беркуту” жінку, і виводить її. Насправді, це знакове фото, бо жінки з нами поруч були завжди, вони завжди допомагали, і організовували побут, і підтримували. Ці світлини — це оригінали фотографій, які зробив мій товариш – поранений майданівець Олександр Тимошенко. Ідея створення фотовиставки з’явилася, коли ми з Юрком сиділи на рибалці, згадували чому ми ще можемо відпочивати, а уже багато хлопців не можуть, і кому ми завдячуємо цим. І він і я, отримавши поранення, дякуємо медикам за спасіння, тому й вирішили показати їхню роботу. Мені дуже приємно, що багато полтавців завітали на виставку, – розповів учасник Революції Гідності Іван Балацький.

– Боротьба за право жити у європейській країні, яка розпочалася на Майдані, триває й досі, тепер на Донбасі. Полтавці з перших днів АТО стали на захист територіальної цілісності своєї держави – хто зі зброєю в рукахна пердовій, хто – волонтерською допомогою. Виставку, яку презентують в Полтаві, започаткувала громадська організація «Добровольці України». Спочатку експозиція складалася з 20 світлин. Нині вона поповнюється новими фотографіями. Ініціативу хлопців, організувати фотовиставку в обласному центрі, підтримав очільник області Валерій Головко та депутатський корпус, зокрема депутат обласної ради Руслан Рогов. Долучився до виготовлення світлин і Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю», – зазначила директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вікторія Пилипенко.

– Ми живемо у буремні і водночас цікаві часи, нам випало писати новітню історію України. Ця виставка саме про тих людей, які незважаючи ні на що, висловили свій протест для того, аби люди жили вільно. Друга частина виставки — війна. На щастя, знайшлися мужні люди — наші воїни, які ціною власного життя захищають наш спокій на східних кордонах. Вони кожної секунди ризикують заради нас і ми не повинні бути осторонь, ми повинні їх підтримувати. Дякую Івану Балацькому, Юрію Крамаренку за те, що вони почали висвітлювати події, які відбуваються у нашій країні. Ми у великому боргу перед захисниками, – підсумував депутат обласної ради Руслан Рогов.

Перейти до вмісту