Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували проект для ОСББ з підтримки енергоефективних рішень

У Полтавській ОДА відбулася презентація проекту ЄС/ПРООН «Об`єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень (HOUSES)».

У ній узяли участь начальник відділу міжнародного співробітництва та залучення інвестицій Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Марія Долженко, представник Департаменту будівництва, містобудування й архітектури та житлово-комунального господарства ОДА Владислав Маргушин, представники ОСББ.

Про проект розповіла координатор Вікторія Курилко. Європейський Союз спільно із ПРООН із жовтня 2018 року запускає новий проект, покликаний стимулювати та підтримати створення ОСББ, підготувати їх для отримання фінансування та реалізації проектів із покращення стану будинків, а, також сприяти підвищенню обізнаності населення з питань енергоефективності та енергозбереження. Проект тісно співпрацюватиме з Фондом енергоефективності та іншими програмами та донорами, які підтримують ОСББ, впровадження заходів енергозбереження.

«Цільових аудиторій декілька — мешканці багатоповерхівок, ініціативні групи, зареєстровані ОСББ, представники органів влади — як виконавчої, так і місцевого самоврядування, бо без партнерства з владою реалізувати амбіції проекту неможливо».

Новостворені та існуючі ОСББ у подальшому зможуть розробити власні проекти з підвищення енергоефективності та подати заявку на фінансування до Фонду енергоефективності України. Проект розрахований на 2 роки, загалом ЄС, у т.ч. уряд Німеччини надав 80 млн євро на гранти для ОСББ.

«Сьогодні ми маємо ситуацію, коли за експертними оцінками 70 % житлового фонду — це або старі, або незручні, або неенергоефективні будинки. Порівняно з європейськими країнами затрати житлового фонду в 3–4 рази більші, а, значить, населення в Україні платить більше, ніж могло б».

«За даними експертів, 42 % житлового фонду Полтави потребують енергетичної санації, тому реалізація проекту — це вже необхідність. Допомогу отримають окремі будинки, які будуть учасниками програми, але це буде гарним прикладом для інших, бо ми маємо досвід реалізації проектів з енергоефективності, встановлення сонячних панелей тощо, і тепер на їхньому прикладі легко переконати інших, що це справді допомагає зменшити оплату й підвищити комфорт», — зазначила партнер проекту Юлія Городчаніна.

У рамках проекту, з 21 лютого розпочинається навчання голів і бухгалтерів ОСББ (курс тривалістю 72 години). Заявки можуть подати всі охочі. Лекторами будуть фахівці Харківського університету міського господарства, керівники ОСББ з 10-річним досвідом. Заявники з вищою освітою по закінченню курсу отримають диплом про підвищення кваліфікації, ті ж, хто не має вищої освіти — отримають сертифікат. Набір триватиме до кінця тижня.