Ви тут:
Суспільство Україна Цікавинки 

У Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику презентували “Відеостіну” для маломобільних груп населення

1 лютого у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, на першому ярусі Великої лаврської дзвіниці презентували спеціальний соціальний проект «Відеостіна» для відвідувачів з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Про це повідомляє Міністерство культури України.

Міністр культури України Євген Нищук наголосив на важливості запровадження інклюзії в закладах культури та загалом підвищення загальної культури спілкування, ставлення суспільства до людей, які потребують особливої уваги.

«Коли ми говоримо про європейську інтеграцію, коли ми говоримо взагалі про людяність і людські цінності, найважливішими темами у сучасному суспільстві є: рівні можливості, доступність та повага до всіх, хто є навколо нас. Дуже важливо, що коли ми говоримо про культурну політику, порушується питання доступності закладів культури для всіх членів суспільства, забезпечення рівного доступу до культурних та історичних надбань, музики, театру, художніх виставок, що дозволить відчувати цей великий спадок, який дарувала нам наша історія та культура», – говорить Євген Нищук.

«Відеостіна» – сучасний технічний комплекс із чотирьох 55-дюймових моніторів, розміщених на першому ярусі дзвіниці та чотирьох камер з 45-кратним збільшенням, встановлених на її четвертому ярусі. За допомогою пульта управління можна скерувати камери, запрограмувавши напрямок руху у режимі онлайн (схід, захід, південь, північ) та ознайомитися з архітектурним комплексом Заповідника у цілому і його пам’ятками зокрема, помилуватися мальовничими краєвидами Києва.

«Інклюзія це те, що торкається прав людей, освіти, інфраструктури і доступу до культури. Поєднання в цьому старовинному місці древньої історії Київської Русі та ІТ технології, говорять про те, що ми рухаємось до усвідомлення суспільством та владою цінностей, пов’язаних із забезпеченням прав людини», – зазначив Голова Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич.