Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Лубнах показали нове британське кіно і влаштували “живий музей”

У Лубенському краєзнавчому музеї імені Гната Стеллецького у форматі «живого музею» відбувся захід, присвячений Першій світовій війні.

Про перебіг подій того часу на Полтавщині та в Лубнах розповіла молодший науковий співробітник музею Тетяна Сафронова. Учасниці молодіжної театральної студії «Пі» Руслана Чичикало та Олександра Антонюк відтворили хроніку з життя учениць Лубенського жіночого єпархіального училища періоду Першої світової війни. Унікальні фото з власного архіву та цікаву історію своєї родини презентувала лубенцям журналіст Ганна Кревська.

Директор музею Віктор Верещака познайомив присутніх з історією створення національного військового формування “Українські січові стрільці”. Учасники заходу дізналися про долю уродженця Полтавщини, чотника січових стрільців та талановитого скульптора Михайла Гаврилка. Вірш «Послання до українців», написаний у 1914 році, прочитав Єгор Овраменко. Велику зацікавленість відвідувачів викликала виставка експонатів з фондів краєзнавчого музею: нагороди та жетони того часу, гвинтівка Мосіна та протигаз для коня.

На завершення заходу присутні мали змогу переглянути документальну стрічку «Вони не постаріють», в основу якої лягла відреставрована хроніка Першої світової війни. Показ відбувся в рамках фестивалю «Нове британське кіно» за підтримки Британської Ради в Україні та компанії Артхаус Трафік.