Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Лохвиці з’явиться новий храм ПЦУ

Лохвицька міська рада прийняла рішення передати в постійне користування релігійній громаді ПЦУ земельну ділянку орієнтовною площею 0,2 га в парку Перемоги Лохвиці. На місці собору, який був зруйнований більшовиками у 1936 році, громада бажає збудувати церкву.

Про це повідомили на сторінці “Події та коментарі”.

Місце, відведене під будівництво, історичне. Коли у 1748 році в Лохвиці згоріла церква, козацька громада звернулася до кошового отамана Петра Калнишевського. Отаман виділив із козацької скарбниці та від себе кошти. Будівництво дерев’яного собору почали у 1763 році. Простояв він недовго – 1797 році в храм влучила блискавка. Відновлений кам’яний собор на тому самому місці з’явився у 1804-1809 роках і діяв до 1932 року, коли більшовики розібрали його на цеглу. На місці зруйнованого більшовиками храму стоїть залізний хрест. 

На сьогодні проектної документації на храм ще немає. Будівництво храму, який повторюватиме історичний спадок Калнишевського, вірянам не по кишені. Але обіцяють створити красиву церкву, що стане центром не лише релігійного, а й культурного життя.