Ви тут:
Полтавщина Спорт Суспільство 

У Кременчуці проходить Чемпіонат України з греко-римської боротьби

Вчора розпочалися змагання за можливість представляти Україну на Чемпіонаті Світу та Європи з греко-римської боротьби. Участь беруть майже 200 борців з різних областей. Команду Полтавщини представляють 12 кращих спортсменів, чотири з який вийшли у фінал.

У Кременчуці проходить другий, вирішальний, етап Чемпіонату України з греко-римської боротьби. Змагання влаштували у місцевому тенісному клубі. Учасниками стали майже 200 найкращих спортсменів з різних областей України, окрім Чернігівської та Херсонської.

Змагання розраховані на два дні. Сьогодні, після закінчення фінального етапу, будуть відомі імена переможців.

“Спорт — серйозний пріоритет у бюджеті розвитку Полтавської області, ми приділяємо велику увагу багатьом аспектам. Дуже важливо мати розвинену інфраструктуру, щоб молодь вела активний спосіб життя. Чим більше ми вкладаємо у спорт, тим менше ми потім будемо вкладати у здоров’я, і сформуємо здорову націю. І тому ми сьогодні тут, щоб підтримати спортсменів, які презентуватимуть і Полтавську область, і Україну на світових змаганнях”, — прокоментував голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

У команду Полтавського регіону увійшло 12 борців. Четверо із них сьогодні у фіналі виборюватимуть можливість представити Україну на Чемпіонаті Світу. Це Ленур Теміров, Дмитро Пишков, Савета Євген, Жан Беленюк.

“Змагаються найкращі представники борцівської еліти греко-римського стилю. У нас вже чотири хлопця у фіналі. Для Полтавської області це дуже непоганий показник. Я не пам’ятаю за останні роки, щоб був такий результат. Чудово, що цей чемпіонат провели у Кременчуці, тому що це досить серйозні змагання. Ми дуже раді, що наші полтавці так гарно виступають”, — розповів президент Федерації греко-римської боротьби України Олег Сазонов.

Цей чемпіонат також дає змогу поборотись за ліцензію на участь в Олімпійських іграх в Токіо (Японія) 2020 року. Готує спортсменів тренер — Анатолій Коханевич.

“Як бачимо, на Полтавщині активно розвивається спорт. Наші борці — сильні суперники для інших. Вони часто показують чудові результати як в області та Україні, так і на міжнародній арені. І їх високі показники — це лише чергове підтвердження правильності руху напрямку розвитку спорту. Бажаю їм успіхів та вболіваю за кожного!”, — наголосив перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

За 2018 рік на Чемпіонатах України юні спортсмени з Полтавщини завоювали три бронзові та дві золоті нагороди, дорослі — три бронзові та три золоті. Цього року борці також налаштовані на гарний результат. Головна мета — пройти та гарно виступити на Чемпіонаті Світу.

“Цьогорічні змагання оцінюю позитивно, хоч напередодні я захворів. Три дні погано почувався, але стало краще, і я маю можливість виступати. Мене підтримують друзі та рідні. Олег Сазонов дуже допомагає мені: і словом, і ділом — всім, чим може. Багато робить для спортсменів національної збірної. Організував цей чемпіонат на досить високому рівні. Побільше б таких людей у нашому виді спорту, і нас не перемогти!”, — поділився враженнями учасник чемпіонату, заслужений майстер спорту України, срібний призер Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро 2016 року Жан Беленюк.

Довідково: Минулого року на проведення обласних та участь у Всеукраїнських заходах з греко-римської боротьби з обласного бюджету виділили 172 тисячі гривень.
Відповідно до обласної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017 — 2020 роки, на покращення соціально-побутових умов у 2019 році передбачили грошову виплату у сумі 500 тис. грн бронзовому призеру чемпіонату світу 2018 року Ленуру Темірову та 100 тис. грн його тренеру Анатолію Коханевичу. А Дмитру Пишкову та Євгену Савєті призначені та виплачуються стипендії голови ОДА в розмірі 2 мінімальних заробітних плат.