Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці безоплатно провели 216 коронарографій та 135 стентувань

У  2017 році у Кременчуці було запроваджено міську програму «Стоп Інфаркт»,  спрямовану на допомогу жителям Кременчука, хворим на серцеві недуги.  

ЇЇ прийняття збільшило доступність кременчужан до високотехнологічної медичної допомоги при захворюванні на інфаркт міокарду – коронарографії та стентування. За час дії програми, кременчуцьким кардіологам вдалося значно зменшити показники смертності від інфарктів. Про це повідомили у Кременчуцькій міській раді.

У рамках програми «Стоп-інфаркт», для жителів міста на безоплатній основі проводять коронографію та стентування артерії. Кошти на ці цілі виділяються з міського бюджету. У 2017 році на фінансування програми з бюджету міста було виділено 2 млн 200 тисяч гривень, що дозволило провести 84 коронарографій та 48 стентувань, у –  2018 році –  3 млн  гривень, за ці кошти проведено 132 коронарографії, 87 стентувань. Загалом за час дії програми проведено 216 коронарографій та 135 стентувань і використано 5 млн 200 тис. грн міського бюджету.

Це врятувало життя багатьох жителів Кременчука з таким грізним захворюванням і знизило смертність від нього на третину. Окрім цього, згідно з зазначеною програмою, хворі на інфаркт міокарду в перший день госпіталізації отримували медикаментозне забезпечення коштом міського бюджету.