Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

У чому небезпека соцмереж для дітей, – вивчили науковці

Діти, які проводять хоча б 1 годину вдень в інтернеті, на 14% менш щасливі за своїх ровесників.

Онлайн-поведінку дітей віком від 10 до 15 років вивчали науковці з німецького Інституту економіки праці. Експеримент тривав 4 роки, пише tvoymalysh.

Виявили, у дітей, які у соцмережі проводять годину щодня, зменшується задоволеність усіма аспектами їхнього житті. Науковці пов’язують це із кібертравлею. Адже дітям в онлайні важче захистити себе, ніж у реальному житті.

Діти стають менш щасливими. Вони часто порівнюють своє життя із яскравими фото у мережі. Іноді пости друзів розчаровують і засмучують, бо на цьому фоні дитині важко виділитися.

Крім того, діти не мають улюбленого хобі. Вільний час приділяють віртуальному спілкуванню. Це зменшує впевненість у собі в реальному житті.

Фахівці радять не забороняти дітям користуватися соціальними мережами. Натомість варто змінити фокус: встановити ліміт на користування ґаджетами і соціальними мережами. Варто обмежити не тільки тривалість перебування в онлайні, а й час і місце використання. До прикладу, електронні пристрої не можна використовувати за кухонним столом чи перед сном, виділити ввечері час для сімейних розваг чи читання книг.

Говоріть з дітьми про небезпеку соціальних мереж, про контент, який може їм нашкодити. Пояснять, що усі фото і статуси у мережі не завжди відповідають дійсності. Нагадайте дітям, якщо хтось погрожує або шантажує повідомленнями у соціальній мережі, негайно повідомити дорослим.

Дитині дошкільного віку ґаджети не потрібні. Для школярів смартфон важливий. Передусім у плані постійного зв’язку. Смартфон можна використовувати з того періоду, коли дитина зможе відстояти свою іграшку, яку можуть забрати. Тому дітям початкової школи я б радила купувати звичайний найпростіший кнопочний телефон.