Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

“Традиція Косівської мальованої кераміки” представлена на щорічному ярмарку народних ремесел і подарунків в Анкарі

З 1 по 10 лютого українські майстри – керамісти Марія Гринюк та Рустем Скибін представляють Україну на XVI Ярмарку народних ремесел і подарунків, який проходить в Анкарі (Турецька Республіка) Захід проводиться Міжнародною організацією тюркської культури (ТЮРКСОЙ), Турецькою агенцією зі співробітництва та координації (ТІКА) за підтримки REM Fuar ve Organizasyon.

Метою заходу є ознайомлення відвідувачів з різними культурами світу, представлення широкому загалу елементів народної творчості та образотворчого мистецтва, що дозволяє народам зберегти свою національну самобутність та передавати традиції від покоління до покоління, повідомляє Міністерство культури України.

Участь у фестивалі беруть 40 країн, серед яких і Україна. На ньому представлено товари ручної роботи виготовлені майстрами традиційних промислів та носіями нематеріальної культурної спадщини (гончарами, ткачами, різьбярами, вишивальницями тощо). Також можна побачити і почути різноманітні культурні практики та виступи.

Україну на культурно-мистецькій акції представляє одразу два майстра-кераміста Марія Гринюк та Рустем Скибін.

Марія Гринюк – практикуючий кераміст, майстер та носій елементу нематеріальної культурної спадщини «Традиція Косівської мальованої кераміки», член Національної спілки художників України, кандидат мистецтвознавства, голова БО «Автентика Гуцульщини».

Елемент «Традиція Косівської мальованої кераміки – національне надбання України, що включено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України та претендує на включення до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства (список ЮНЕСКО). Голосування за включення цього елементу до списку ЮНЕСКО відбудеться у грудні 2019 року.

Рустем Скибін відомий далеко за межами України майстер-кераміст, який виготовляє кераміку на основі традиційної культури кримських татар (художник збирає, аналізує та відновлює знання про технології, розпис, символи). Глибокі знання про кримськотатарську майоліку стали інструментом для створення власного стилю поліхромного розпису керамічних виробів.