Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Спорт або сон: що принесе більше користі зранку

Коли людина встає рано вранці, щоб піти на тренування, всередині нього можуть виникнути такі екзистенційні питання: «А чи так мені потрібне це тренування», «А чи сильно зміниться моє життя, якщо я пропущу один день?».

Загалом, усіма силами наш організм намагається залишитися в ліжку, а ми всіма силами намагаємося витягнути його на тренування.

Чи правильно це? Чи дійсно фізичні вправи зранку будуть корисніші, ніж зайві півгодини-година сну? І чи варто звинувачувати себе за те, що проспали тренування? Однозначно ні. І ось з яких причин.

Безсонна ніч погано впливає на гормони

Фахівці стверджую, що недолік сну провокує в людині надмірну вироблення гормонів греліну і лептину. Перший відповідає за почуття голоду і змушує нас є, а другий – за ситість і сигналізує про настання моменту, коли слід припинити прийом їжі. Безсонна ніч, або недостатньо довгий сон рівень першого сильно підвищується, а другого різко падає і людині доведеться з’їсти набагато більше звичайного, щоб відчути себе ситим.

Як показує статистика, люди, які сплять по 6 годин на добу на 27% більше схильні до набору зайвої ваги, ніж інші. А для тих, хто спить 5 годин і менш це число збільшується до 73%.

Відомий дієтолог розповіла, як правильно їсти солодощі, щоб не поправитися.

Сонна не так ретельно вибирає їжу

Згідно з ще одним дослідженням, ми не тільки сильніше хочемо їсти, якщо не виспалися, але і не так відповідально і ретельно підходимо до вибору їжі, ніж після здорового сну. Простіше кажучи, ми вибираємо їжу куди більш калорійну, а рішення чим харчуватися приймаємо більш імпульсивні і менш зважені.

Невиспана людина може отримати травму на тренуванні

Якщо ми не висипаємося, то в наших організмах підвищується рівень гормонів стресу – кортизолу. Цей гормон також відповідальний за накопичення жиру в районі живота.

Крім того, уві сні відновлюються м’язові волокна і клітини організму. А це означає, що нестача сну знижує загальну ефективність тренувань, адже короткий сон заважає зростанню м’язової маси. Та й до того ж, сонна людина куди менш уважна і зосереджена. Тож є ризик отримати травму в тренажерному залі.

Підводячи підсумки всього вищевикладеного, можна сказати, що якщо ти, прокинувшись, сумніваєшся, чи варто йти на тренування, то можеш обдумати це засинаючи в новій, більш зручній, позі.

Перейти до вмісту