Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“Соціальне партнерство для розвитку територій”: у Полтаві відбувся ІІ Форум нафтогазової промисловості Полтавщини

13 лютого у Полтаві відбувся ІІ форум нафтогазової промисловості Полтавщини «Соціальне партнерство для розвитку територій».

Під час круглого столу учасники Форуму говорили про підвищення соціально-економічного розвитку громад у партнерстві з нафтогазовими компаніями.

“Сьогодні маємо визначити подальші кроки, які допоможуть збільшити співпрацю. Адже і ОТГ, і представники видобувних компаній зацікавлені у співпраці: громади отримують ренту, а компанії збільшують видобуток”, – зазначив радник з регіонального розвитку Полтавського ЦРМС Вадим Штефан.

Співпраця добувних компаній та громад у Полтавській області, демократичні практики використання ренти на місцях, кооперативна стратегія в громадах, напрямки використання рентних коштів та соціальне партнерство — це одні з надважливих питань, які учасники обговорювали під час Форуму.

“Полтавська область має 44 ОТГ — це майже 30% території області. 14 ОТГ отримують ренту (платіж за видобуток нафти та газу на їх територіях). Ці кошти вкладаються у розвиток територій. Тому сьогодні вдруге проводиться такий Форум, діалоговий майданчик між ОТГ та представниками видобувних компаній, які працюють на території області. Необхідно запроваджувати стале систематичне соціальне партнерство. За результатами минулорічного форуму Мачухівська ОТГ, яка має отримує дуже велику ренту вже має преференції від Соціального партнерства . Наприклад – 300 тисяч гривень на придбання медобладнання для місцевої амбулаторії. Соціальна сфера новостворених об’єднаних територіальних громад потребує підтримки”, – зазначила директор Полтавського центру розвитку місцевого самоврядування Ірина Балибіна.

Представники ОТГ Полтавщини розповідали про результати реалізації соціальних проектів на їх територіях.

“Наша громада утворилась у 2017 році. На території двох сільських рад громади працює нафтогазова компанія. Ми отримує рентну плату, а це вагомий додаток до нашого бюджету. Також в нас є Соціальне партнерство — з якими б питання ми не зверталися до компанії – вони допомагають. Минулоріч, завдяки рентній платі та дофінансуванню компанії, ми на 4 млн грн відремонтували дороги”, – розповів голова Нехворощанської ОТГ Юрій Мовчан.

У другій частині Форуму відбувся семінар щодо стану видобутку вуглеводнів та удосконалення нормативно-правового та нормативного забезпечення.

“Це Форум, який дає можливість знайти нові знайомства та укласти взаємовигідні контракти. А головне, що це все направлене на забезпечення енергетичної безпеки нашої країни”, – сказав державний експерт експертної групи з розвитку конкурентного ринку природного газу, нафти та нафтопродуктів Директорату енергетичних ринків Міненерговугілля України Владислав Рамазанов.