Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Школярка з Миргорода перемогла у національному фіналі проекту «Молодь дебатує»

У Харкові відбувся Національний фінал україно-німецького проекту «Молодь дебатує». Переможницею проекту цього року стала учениця 11 класу Марина Хоменко з Миргорода, вона вперше бере участь у дебатах і почала займатися ними тільки минулої осені.

Цього року в фіналі школярки (а в фінал вийшли саме дівчата) вирішували, чи потрібні Україні електронні вибори. В якості прикладу школярки наводили досвід інших країн, зокрема Естонії, Франції та США. Намагалися аналізувати економічні ризики, зручності таких виборів для громадян, але й можливості для додаткових махінацій.

Послухати дебати приїхали 200 людей з 25 міст України – школярі та школярки, які брали участь у проекті, та їхні вчителі. А загалом за рік у проекті на різних етапах взяли участь 800 дітей із 42 шкіл у 12 областях України. У цілому за три роки методикою дебатів завдяки проекту оволоділи понад 1200 школярів і школярок.

Навіщо такі дорослі питання ставити перед школярами, пояснив Вольфґанґ Мьоссінґер, Генеральний консул Німеччини в Донецьку (офіс у Дніпрі):

«Через специфіку соціальних мереж у нас все менше можливостей чути людей з іншою думкою, говорити з ними. Людина вважає за краще жити серед друзів і однодумців, спілкуватися з тими, хто думає так само. І це ускладнює прийняття демократичних рішень, для яких необхідний обмін думками. Тому цей проект важливий для України і Німеччини».