Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Школяр із Дніпра розробив електронні окуляри для незрячих

15-річний школяр із Дніпра розробив електронний пристрій для допомоги незрячим орієнтуватися у просторі, повідомляє 5 канал.

 Окуляри з голосовими повідомленнями попереджають власника про перешкоди на шляху і повідомляють про відстань до них. На оправі, надрукованій на 3D-принтері, – датчики, мікросхеми і навушник, через який незрячий отримує інформацію про відстань у сантиметрах до найближчої перешкоди.

Ігор Шибка – вихованець дніпровської станції юних техніків, де викладає його батько. Робота над іграшковими, звичними для гуртків проектами, хлопцеві була вже нецікавою.

 

Окуляри він удосконалював протягом декількох років. За цей час пристрій став простішим у використанні та компактнішим.Робота над пристроєм досі триває. Ігор планує вдосконалити окуляри, щоб ті працювали і під кутом нахилу. Поліпшити пристрій хлопець планує до кінця навчального року.

“Я хочу довести до промислового зразка. Щоб легко і дешево поставити його на розробку, куди-небудь на завод, отримувати з цього гроші та допомагати нашій армії. А по-друге, щоб наші люди могли його купувати. Так, ці окуляри коштували, з усім, що в мене було, 200 грн, не більше”, – каже сам талановитий підліток.

Уже зараз винаходом школяра зацікавилася компанія, яка працює в галузі IT-інженерії.