Ви тут:
Кримінал Суспільство 

СБУ викрила угруповання хакерів

Співробітники Служби безпеки України спільно з кіберполіцією викрили на Запоріжжі хакерське угруповання, учасники якого використовували шкідливе програмне забезпечення. Про це повідомляє прес-центр СБ України.

Правоохоронці встановили, що місцеві мешканці розповсюджували шкідливе програмне забезпечення через яке несанкціоновано отримували доступ до закритих баз даних юридичних та фізичних осіб. Потім незаконно отриману конфіденційну інформацію зловмисники продавали на закритих хакерських Інтернет-ресурсах. Вартість даних залежала від їх “цінності” та обсягів і становила від ста до тисячі американських доларів.

Оперативники спецслужби задокументували, що зловмисники маскували віруси під виглядом корисних файлів і розповсюджували їх за допомогою спам-розсилки та через розміщення на відкритих ресурсах для завантаження. Після відкриття файлів користувачі автоматично встановлювали віруси на свої пристрої.

Під час проведення обшуків у помешканнях зловмисників правоохоронці виявили комп’ютерну техніку з інстальованим програмним забезпеченням, призначеним для створення та модифікації комп’ютерних вірусів.

“У межах відкритого кримінального провадження комп’ютерне обладнання вилучено та направлено на проведення відповідних експертних досліджень. Тривають слідчі дії”, – йдеться у повідомленні.