Ви тут:
Відео Кримінал Суспільство Україна 

СБУ викрила механізм протиправного впливу РФ на результати виборів, – Віктор Кононенко (ВІДЕО)

СБУ викрила механізм підкупу виборців та впливу РФ на результати майбутнього волевиявлення під час голосування на виборах Президента України. Про це на брифінгу повідомив заступник Голови Служби Віктор Кононенко, інформує прес-центр СБ України.

Для функціонування та реалізації протиправного наміру зловмисники використовували так звану “брудну готівку”, отриману незаконним шляхом.

“Особи, залучені до цієї діяльності, із самого початку усвідомлювали її протиправний характер та передбачену законом кримінальну відповідальність за свої дії”, – наголосив Віктор Кононенко.

Реалізація проекту передбачала формування у виборчих округах так званої “піраміди”: керівник сектору – старший виборчої дільниці – “десятки” – “двадцятки”, які повинні забезпечити необхідну кількість голосів на користь конкретного кандидата. СБУ встановила, що основним координатором цієї мережі є один із діючих народних депутатів України.

Керівники так званих “польових штабів”, серед яких громадяни РФ, України та іноземці, які тривалий час працювали в Росії, де здійснювали організацію виборчих компаній провладних кандидатів і партій.

“Кошти на підготовку цієї піраміди та звіти про її створення почали надаватися ще до офіційного старту президентської виборчої кампанії”, – зазначив заступник Голови СБУ.

Формування “піраміди” продовжили і після офіційного початку виборчої кампанії, у січні 2019 року. Для цього надходили нові транші готівки в іноземній валюті, що конвертували у гривню та роздавали на місцях.

“Розмір оплати праці так званих “старших виборчих дільниць”, яких скорочено називають “СВД” та членів “десяток” зростав пропорційно до наближення виборів”, – підкреслив Віктор Кононенко.

Обсяги фінансування мережі в різних регіонах були чітко розраховані відповідно до кількості виборців, розміру округів та чисельності дільничних комісій.

До матеріалів справи також долучили заяву одного із народних депутатів України, до якого зверталися фальсифікатори.

Наразі, СБУ спільно з Генеральною прокуратурою та ДБР проводить десятки обшуків в учасників угруповання.

“СБУ буде і надалі вживати всі передбачені чинним законодавством заходи для забезпечення проведення демократичних виборів та забезпечення вільного волевиявлення громадян, блокуючи будь-які спроби держави-агресора втрутитися у внутрішні справи нашої країни”, – наголосив заступник Голови СБУ.

“Він також закликав громадян України не піддаватися на провокації, не продавати власний голос та не провокувати до цього інших”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus