Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Сьогодні Всесвітній день радіо

Щорічно 13 лютого радіолюбителі та працівники радіокомпаній зі всього світу відзначають своє професійне свято — Всесвітній день радіо (World Radio Day).

Ініціатором заснування події була Іспанія, а 3 листопада 2011 року свято було остаточно затверджене міжнародною організацією ЮНЕСКО. Хоча почали відзначати цей професійний день відносно недавно, приурочений він до події, що відбулася в далекому 1946 році. Тоді, зі штаб-квартири Організації Об‘єднаних Націй вперше почало мовлення «Радіо ООН», повідомляє dyvys.info

Якщо і далі вдаватися в історію, то перший радіоприймач був запатентований сербським винахідником Ніколою Теслою в 1893 році, а перший сеанс радіозв’язку здійснив Олександр Попов 7 травня 1895 року. В 20-му сторіччі, до появи телебачення та інтернету, радіо було головний інструментом розповсюдження інформації.

В Україні перша цивільна радіолінія була прокладена в 1902 році і з’єднувала Херсон та Голу Пристань. В 21-му віці, незважаючи на потужний розвиток інформаційних технологій, радіо продовжує залишатися одним з найпопулярніших форм зв’язку для самої більшої аудиторії в світі.

Так, згідно доповіді Міжнародного союзу електрозв’язку, сьогодні близько 80% домівок у світі володіють хоча б одним радіоприймачем. По задуму засновників, свято повинно служити спільній справі об‘єднання всіх, хто має відношення до радіо. Головною темою Всесвітнього дня радіо в 2015 році була «Інновації та молодь на радіо».

Іменини 13 лютого

Цього дня іменини святкують: Віктор, Власій, Євдокія, Іван, Ілля, Микита, Никифор, Феодосія

Народні прикмети

Цього дня, 13 лютого, церква відзначає день пам’яті святого Микити. Він не тільки проповідував християнство, але й сам жив скромно, постійно молився про оточуючих, здійснював велику кількість добрих справ. Був зарахований до лику святих в 1547 році. Селяни свято відзначали по-різному, у давнину все одно простежувалися якісь риси язичництва, незважаючи на те, що багато хто вірив у Бога.

Було і таке явище, як двовірство. Микиту саме з цієї причини вважали не тільки святим, але й покровителем вогню. Молилися йому про захист від кульових блискавок. Якщо у цей день стається пожежа, вважається, що це підступи вогняних бісів і чаклунів. За переказами, саме з ними бореться 13 лютого Микита. Але самі люди також додатково шукали для нього “помічників” – знаходили знахарів, які заговорювали вогонь. Пожежа на Микиту – ознака того, що сім’ю врекли.