Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Сьогодні Максими відзначають свій День янгола

Третє лютого – день пам’яті преподобного Максима Грека.

Цього ж дня відзначають день ангела володарі імені Максим. Зазвичай на Максима господині випікали пироги з начинками з м’яса, яйця, грибів, риби. Пирогами пригощали членів сім’ї, жебраків і просто добрих людей. Було прийнято миритися з тими, з ким сталася сварка.

Якщо в цей день помолитися Максиму Греку за дорогу людину, то все в її житті буде добре. Молитва Максиму Греку захистить від біди і дарує надію на майбутнє. Часто цьому святому молилися дівчата на виданні без приданого, сироти, знедолені люди.

Ім’я Максим має латинське походження і в перекладі означає «найбільший». Походить від римського когномена (особистого або родового прізвиська) Maximus. Для імені Максим є родинне ім’я Максиміліан.

Характер Максима сильно залежить від того, на що робили упор його батьки при вихованні. Так, Максиму притаманні і гордість, і честолюбство, проте ці риси не повинні закривати собою інші. Дуже важливо, щоб батьки не намагалися розвивати їх у хлопчика. Максим, яким не керує честолюбство або гордість, являє собою прихильного людини, здатного багато чого досягти.

В іншому ж Максим не доставляє батькам турбот. У дитинстві він спокійний, захоплюється книгами і марками, любить відвідувати дитячі спектаклі. За шкільні роки хлопчик набирає великий багаж різноманітних знань.

Енергійності Максима можна тільки позаздрити. Однак гордість штовхає цього чоловіка на вчинки, що викликають опір оточуючих. Одного разу у Максима може не вистачити сил, щоб відстояти свою думку. Зламавшись, чоловік з цим іменем втратить упевненість в собі, досить імовірно, що впаде в депресію і, як наслідок, стане неудачлів ні в справах, ні в житті.

Для Максима дуже важливо бути помірним у всьому. Часто на життєвому шляху Максима з’являються сильні покровителі, які допомагають йому уникнути сумної долі. Однак при цьому чоловік повністю втрачає свою самостійність.

Пік успіху для Максима доводиться на першу половину його життя. У молоді роки його самооцінка допомагає утвердитися на обраному терені. Як правило, Максима тягне на інтелектуальні заняття, особливо привабливі для нього елітні кола. У них цей чоловік з успіхом підтримує гарний образ, що привертає до себе і чоловіків, і жінок. Подорослішавши, Максиму слід змінити свій рід занять і життєві орієнтири, але часто він забуває це зробити і виглядає смішно і безглуздо, намагаючись молодитися.

Не всі Максими в змозі подолати своє самолюбство і гордість. Ті з них, хто зміг це зробити, стають неординарними і видатними особистостями. Максим володіє чималими інтелектуальними здібностями і масою енергії.

Судити про Максима з першої зустрічі з ним можна навіть по тому, як він вважає за краще називати себе. Врівноважений і солідний чоловік, який переріс юнацький максималізм, представиться як Максим, а якщо гордість і завищена самооцінка досі керують цією людиною, то він, швидше за все, назве себе Максом.

За вдачею Максим скоріше екстраверт. Він не позбавлений дипломатичності, здатний добре розуміти оточуючих. Максим легко переконає вас у чому завгодно, особливо, якщо мова піде про любов і почуття. Чоловік з цим ім’ям успішно маніпулює людьми, в чому йому допомагає властиве йому уяву і інтуїція. У глибині душі Максим впевнений, що саме він — господар життя.

При виборі професії для Максима велику роль відіграє те, що насправді йому не вистачає пробивних якостей. Він часто сумнівається і не проявляє завзяття. При цьому він доброзичливий до людей, без роздумів прийде на підмогу. Досягти великих висот Максиму допоможе тільки захоплення професією. Найчастіше чоловік з цим іменем стає журналістом або фотохудожником.

На протилежну стать Максим починає звертати увагу дуже рано. Свою супутницю він завжди буде підкорювати своїм терпінням і спокоєм в ті хвилини, коли від емоційного вибуху, здавалося б, не втримаються. Однак своєю думкою нехтувати цей чоловік не дозволить. Максим може часто закохуватися, але на зраду не піде. Він вірний сім’ї і дітям. Часто поруч з Максимом виявляється владна жінка, яка допомагає йому втриматися в стороні від поганого.

Народні прикмети:

  • Якщо на Максима через хмари видно Місяць – це до хорошого врожаю пшениці.
  • Ясне небо на Максима – прикмета того, що порожні комори будуть.
  • Ясна погода третього лютого – чекай затяжних морозів.
  • Якщо подружжя візьмуться за руки і струсити сніг з дерева, яке росте в їхньому дворі, то це обіцяє їм процвітання і щастя.
  • Якщо Місяць третього лютого прихована за хмарами, швидко пливуть по небу – чекай доброго врожаю.
  • Якщо на Максима запланована зустріч не відбулася, значить, це до добра – кажуть, що Бог від чогось лихого відвів.
  • 3 лютого народжуються прекрасні сім’янини і господині.
  • На Максима, третього лютого, якщо зробиш добру справу, то добро обов’язково повернеться.

За матеріалами інтернет-джерел.