Ви тут:
PROвсе 

Сьогодні бабак віщуватиме, якою буде весна

День бабака – традиційне народне свято в Канаді і США, що відзначається щорічно 2 лютого. Вважається, що в цей день потрібно спостерігати за бабаком, що вилазить зі своєї нори, і за його поведінкою можна судити про настання весни.

Якщо день похмурий, бабак не бачить своєї тіні і спокійно залишає нору – зима скоро закінчиться, і весна в цей рік очікується рання. Якщо ж день сонячний, бабак бачить свою тінь і ховається назад у нору – буде ще шість тижнів зими.

Вперше свято Дня бабака відзначили в невеликому містечку Панксатоні в 1886 році. Жителі міста урочисто витягли з нори бабака на ім’я Філ і нарекли його провидцем, а місто стали називати Світовим центром погоди. Імовірно, ритуал пробудження бабака прийшов в США з Європи в XVIII столітті разом з переселенцями з Німеччини.

Після виходу однойменної кінокартини у 1993 році, у словосполучення “день бабака” з’явилося нове значення – події, які повторюються по колу, одноманітні дні або замкнуте коло.

В Україні День бабака стали відзначати не так давно і навіть обзавелися своїми бабаками. Один з них, Тимко, живе на біологічній станції Харківського національного університету. А другий бабак – це Маруся, яка живе в міському дитячому еколого-натуралістичному центрі у Львові. 

Вважається, що 2-го лютого закінчується зимова сплячка тварин, і вони починають поступово прокидатися.

В цей день рекомендують позбуватися поганих думок, проводити генеральні прибирання і викидати старі непотрібні речі. Також цей день підходить для знайомств.

Нагадаємо, також сьогодні віряни вшановують Євтимія Великого.

За матеріалами інтернет-видань.

поширити новину: