Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Республіка Казахстан вивчає досвід Полтавщини у впровадженні аграрних розписок (ФОТО)

Делегація Республіки Казахстан перебуватиме на Полтавщині 5 днів. За цей термін гості планують ознайомитись з проектом аграрних розписок, що діє в регіоні з 2015 року. Візит розпочали із зустрічі з керівництвом Полтавської ОДА.

“Територія Полтавської області за якістю землі є унікальною. Починали ми складно. Щоб переконати аграріїв брати аграрні розписки, нам знадобився рік. Багато факторів впливало на роботу цього напрямку. У аграріїв був момент, пов’язаний з довірою, або недовірою до проекту. Для них земля — найцінніше, що може бути. Цю проблему ми вирішили. Через рік темпи зростання залучення грошей за програмою розписок збільшились у 18 разів”, – акцентує голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Читайте також: Полтавщина посідає II місце в Україні за кількістю оформлених аграрних розписок.

“Ми шукаємо один з інструментів, як допомогти сільгосппідприємствам. На сьогоднішній день досвід роботи з аграрними розписками мають дві країни в світі – Бразилія й Україна. Хочемо взяти за основу ваш проект і максимально застосувати його у себе. Аграрний сектор – це наша безпека, добробут. Сьогодні більше 43% населення проживає в сільській місцевості. Хотіли б для них створити комфортні умови. У нас є потужна державна підтримка аграрного сектору, резерви, перспективи. Звичайно, ми в природно-кліматичних умовах програємо. Але при правильних технологіях, підході, можна досягти хорошого результату”, – з впевненістю зазначає член Комітету з аграрних питань Мажилісу Парламенту Республіки Казахстан Сєргєй Звольскій.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов пояснює, що зайнятись аграрними розписками змусило нерівномірність сільгосппідприємств, що працюють на Полтавщині — є і великі, і маленькі господарства.

“Полтавщина дає 10% зерна, 15% кукурудзи, займаємо першу-другу позицію по сої. Ми входимо в основну трійку областей з вирощування буряку. Такі ж результати у нас по тваринництву. При тому, що зараз в Україні є тенденція на зменшення поголів’я великої рогатої худоби, ми це в області призупинили. Таким чином, Полтавщина посідає перше місце в Україні за поголів’ям худоби у сільгосппідприємствах. У нас майже 3 тисячі підприємств. З них близько 2 тисячі – фермерські господарства, середній розмір яких – 120 га. Маленькі господарства не дуже можуть отримати кредит. У той же час у нас половина землі обробляється холдингами. І така нерівновага привела нас до того, що ми серйозно зайнялися аграрними розписками”.

Фермер Ігор Криворот розповідає, що аграрні розписки є гарним способом розвивати сільськогосподарський бізнес.

“Завдяки аграрним розпискам я побудував бізнес. Підприємству вже 6 років, з них 4 роки живемо по таким документам. На сьогоднішній день моє господарство налічує до 1000 га землі. Маємо парк тракторів, машин, комбайнів. Зараз бізнес працює. Вкладаємо в землю – отримуємо нормальні урожаї і фінансові результати. Я задоволений, що ця аграрна розписка прийшла в Україну. Ми перші почали працювати з ними і, дійсно, для таких невеликих господарств – це вихід для розвитку бізнесу”, – говорить фермер.

За час перебування на Полтавщині делегація Республіки Казахстан збирається відвідати кілька фермерських господарств, щоб на практиці переконатись у роботі проекту аграрних розписок.

Довідка. Аграрна розписка – це документ, який гарантує розрахунок сільгоспвиробника за отриманий кредит фінансові та матеріальні ресурси під заставу майбутнього врожаю з конкретної земельної ділянки.