Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Питання цивільного захисту сьогодні повинні займати одне з перших місць, – Валерій Головко (ФОТО)

В Управлінні з питань цивільного захисту Полтавської обласної державної адміністрації розпочали навчально-методичні збори. Триватиме захід два дні.

У зборах узяли участь: голова Полтавської ОДА Валерій Головко, начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко, начальник ГУ ДСНС у Полтавській області Володимир Салогуб, керівники структурних підрозділів ОДА, райдержадміністрацій, структурних підрозділів із питань цивільного захисту та ДСНС.

Як зазначив голова Полтавської ОДА Валерій Головко, за останні роки в напрямку цивільного захисту на Полтавщині є певні позитивні зрушення, але є багато над чим працювати.

“Для мене цивільний захист — це не просто пусті слова. За цим стоїть у першу чергу життя та здоров’я наших людей. Останні роки ми багато уваги приділяємо цьому напрямку й нам вдалося досягти певних цілей, але цього недостатньо. Минула перевірка стану цивільного захисту області показала, що ми частково готові. А це означає, що потрібно працювати в цьому напрямку. Сьогодні місцеві громади частково не розуміють свою відповідальність за цивільний захист. Передача повноважень на місця — це не тільки передача грошей. Це й зобов’язання й обов’язки. Зважаючи на те, що на Сході нашої держави відбуваються військові дії, цивільний захист повинен займати одне з перших місць у порядку денному. Я завжди буду приділяти цьому велику увагу”, — наголосив Валерій Головко.

У 2018 році на Полтавщині зафіксували 4 надзвичайні ситуації, у яких загинуло 7 людей. Виникло 3555 небезпечних подій, що на 3 % більше ніж у 2017 році. Як наслідок — загинуло 315 осіб, з них 13 дітей. Постраждало 1372 людини, з них 273 дитини. Надзвичайники врятували 378 осіб, у тому числі 5 дітей.

“Найбільше небезпечних подій минулого року виникло у Полтаві (744), Кременчуці (380), Полтавському (332) та Кременчуцькому (150) районах. На території області зареєстрували 686 ДТП, у яких загинуло 118 осіб та травмувалися 850 людей. Сталося 2195 пожеж техногенного характеру, які забрали життя 88 громадян, 63 людини постраждало, з них 3 дитини. Нещасні випадки на воді забрали життя 62 людей. Внаслідок нещасних випадків загинули 33 людини. Також минулого року в області виникло 27 лісових пожеж, вигоріло 5 га лісової підстилки. Цей показник у 3,4 раза менший, ніж у 2017 році. Зафіксовано 21 випадок отруєння чадним газом, внаслідок чого загинуло 11 людей, 29 постраждали, з них 14 дітей”, — розповів начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко.

Як зазначив Валерій Головко, стосовно загибелі та травмування людей у дорожньо-транспортних пригодах, аварії найчастіше стаються на відремонтованих дорогах. Це такі автошляхи як “Київ — Харків — Довжанський” та “Полтава — Кременчук”. Зазвичай водії перевищують швидкість, що стає причиною аварій і загибелі та травмування людей. Тому голова Полтавської ОДА виступив із пропозицією звернутися до міністра МВС стосовно встановлення на головних автошляхах області відеоспостереження, що дозволить контролювати швидкісний режим.

У свою чергу Віктор Стеблянко повідомив, що основними напрямами діяльності в поточному році буде профілактична робота з населенням, вдосконалення системи цивільного захисту на місцях та поліпшення фінансування структурних підрозділів цивільного захисту.

За результатами 2018 року кращі працівники цивільного захисту та ДСНС області отримали нагороди та почесні грамоти.