Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Протягом 2018 року 7 тисяч земельних ділянок сільськогосподарського призначення передано на баланс ОТГ Полтавщини, – Вадим Чувпило

4 лютого, під час апаратної наради, начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадим Чувпило розповів про стан виконання на території області розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 № 60-р “Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад”.

“Протягом 2018 року передано у комунальну власність об’єднаних територіальних громад 7095 земельних ділянок сільськогосподарського призначення (91105 га). Це угіддя сільськогосподарського призначення придатні для використання, в залежності від їх виду, рілля, сіножаті, пасовища, садки та інше. На сьогодні право комунальної власності зареєстровано на 47 тисяч га. Це означає, що ГУ Держгеокадастру передає землі в повному обсязі, а ОТГ не поспішають реєструвати право за собою”, – повідомив Вадим Чувпило.

Цьогоріч ГУ Держгеокадастру планує провести інвентаризацію земель у 6 ОТГ (16 тисяч га).

“Жодна об’єднана територіальна громада не розпочала механізм включення земельних ділянок у власність ОТГ і передачу їх шляхом проведення земельних торгів. Земельний ресурс є потужним і держава передає його для того, щоб громада стала більш могутньою, самодостатньою і спрямовувала використання цього ресурсу на наповнення місцевого бюджету. Тому необхідно прискорити реєстрацію речового права на земельні ділянки, які передані у комунальну власність ОТГ”, – зазначив Чувпило.

“Необхідно головам ОТГ роз’яснити всі нюанси з оформлення земель, щоб вони розуміли як їм діяти далі. Також потрібно розібратись, чому у Решетилівському районі видаються земельні ділянки учасникам АТО, які не проживають в межах області. Крім цього потрібно визначити “правильну” ділянку, щоб створити шламовідстійник для надрокористувачів”, – сказав голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

“Громади так хвилювались за передачу земель, а тепер не можуть оформити. Необхідно підключати правоохоронні органи, які допоможуть визначити дійсні причини, які заважають головам громад оформити землі та виключити корупційну складову”, – сказав голова Полтавської ОДА Валерій Головко.