Ви тут:
Полтавщина прес-конференція Суспільство 

Просвітяни Полтавщини закликають підтримати чинного Президента

В ОКІА “Новини Полтавщини” відбулася прес-конференція представників обласного об’єднання ВУТ “Просвіта”. Очільник просвітян області Микола Кульчинський та член правління організації Микола Храпач поспілкувалися з журналістами з приводу звернення обласної “Просвіти” до небайдужих громадян Полтавщини “Думаймо про Україну!”

За словами просвітян, стимулом до написання звернення стала тривога за долю України та методи ведення виборчої кампанії.

“Просвіта — перша на Полтавщині й одна з перших в Україні громадських організацій від проголошення Незалежності. Ми завжди намагалися творити культурне й духовне підгрунтя. Тому ми стурбовані тим, як ведеться виборча кампанія. Замість того, щоби слугувати піднесенню політичної обізнаності населення, висувати ідеї, спрямовані на зміцнення держави, вкидаються примітивні гасла, злісне оббріхування досягнень чинної влади, облесливі обіцянки, які демотивують суспільство й дезорієнтують громадян”, – говорить Микола Кульчинський.

Просвітяни закликають громаду відповідально і вдумливо поставитися до свого вибору.  Зокрема, йдеться у звернені, обіцянки легкого вирішення економічних і політичних проблем замість наполегливої праці завжди і всюди призводять лише до нових страждань мільйонів людей.

“Треба говорити не про зниження тарифів, а про підвищення зарплат, що сьогодні, у міру продиктованих суворим сьогоденням умов, і робиться. Говорити про якість продуктивності праці, а  це потягне за собою тему профспілок, відносин між роботодавцем і найманим робітником, цивілізованих відносин між державою і працедавцем — ці теми не розробляються зовсім,” –  зазначив Микола Кульчинський.

“Консолідована нація і Збройні сили — це основа нашої незалежності й нашої сили. Зараз ми бачимо тільки  одну людину, яка говорить із державницьких позицій – це чинний Президент. Він упевнено і спокійно робить свою державотворчу роботу. Просвітянам близькі питання гуманітарної сфери. Жоден із президентів, навіть Ющенко, не наважився внести питання мови до своєї передвиборчої програми. А це фундаментальна цінність, що дає спільну духовну, культурну основу. Ми бачили, скільки років відбувалася повзуча денаціоналізація України. І нинішня влада поставила їй заслін: це і заборона російського ТБ, і квоти на радіо тощо. І якщо Симона Петлюра нічого не міг зробити, намагаючись здобути підтримку європейських країн, то сьогодні світ нас підтримує”, – наголосив очільник просвітян Полтавщини.

Микола Храпач звернувся до присутніх із позиції людини, яка майже 30 років відстоювала автокефалію української церкви:

“Часто звинувачують, що держава ніби втручалася в церковні справи, сприяючи отриманню Томоса про автокефалію. Так це завдання держави! Кожна автокефалія в будь-якій церкві світу без участі глави держави не вирішувалась. Є канонічні правила: якщо держава, церква й люди мають єдину позицію і прагнуть автокефалії, тільки тоді вона може бути надана. Томос дає фундамент для майбутньої єдності української нації, спільну духовну основу”.  

“Чому наше звернення називається “Думаймо про Україну”? Дуже важливо,  щоби люди думали. 44 кандидати на посаду президента — це свідчить про незрілість суспільства. Усі люди — грішники, нема серед нас праведників. Але одні помиляються і виправляються, а інші ведуть Україну на манівці. Звісно, люди хочуть дешевих енергоносіїв, легких грошей, але все робитиметься поступово. Ви розумієте,  що таке війна — це велика рана, яка тягне багато коштів, які можна було б спрямувати на інший напрямок, але якщо це зробити, то ми завтра станемо Донбасом і Кримом”, – застерігає Микола Храпач.

“У нас є безліч приказок, які заперечують брехню: “брехнею світ перейдеш, а назад не вернешся”, “хто бреше — готовий і вкрасти” тощо… Це говорить про моральне здоров’я українського народу. І що з ним сталося? Чому зараз суспільство толерує брехунів? Є якийсь рівень побутової брехні, але коли йдеться про серйозні речі, майбутнє цілого народу — там вона неприпустима”, – підсумував Микола Кульчинський.

Звернення про підтримку чинного Президента підписали громадські діячі, освітяни, журналісти, просвітяни Полтавщини. Воно відкрите для всіх, хто поділяє висловлену позицію.

Система Orphus