Ви тут:
Відео Кримінал Суспільство Україна 

Прокуратура повідомила про підозру в держзраді колишньому начальнику Генштабу ЗСУ Заману (ВІДЕО)

Головна військова прокуратура спільно зі СБУ повідомила про підозру в державній зраді колишньому начальнику Генерального штабу – Головнокомандувачу Збройних Сил України за часів президентства Януковича Володимиру Заману. Про це під час брифінгу повідомив Головний військовий прокурор Анатолій Матіос, інформує прес-служба Генпрокуратури.

“Він зазначив, що колишньому керівнику Генерального штабу інкриміновано вчинення за попередньою змовою із В. Януковичем державної зради – діянь на шкоду обороноздатності, суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, державній, безпеці України, які виразилися у прийнятті численних рішень щодо незаконного скорочення та розформування боєздатних військових частин та підрозділів, незабезпеченні функціонування дієвої системи управління ЗС України, належної територіальної оборони України, внаслідок чого Збройні Сили України виявилися небоєздатними і не готовими для відсічі актів збройної агресії Російської Федерації проти України”, – йдеться у повідомленні Генпрокуратури.

“Встановлено, що на 31.12.2012 у ЗСУ передбачалося залишити всього 179354 особи, з них військовослужбовців за призначенням і несенням військової служби – 131952 особи. Однак унаслідок особисто підписаних Заманою директив загалом у ЗСУ підлягало скороченням на 4646 осіб більше, ніж передбачалося законом України про чисельність ЗСУ на 2012 рік. Тобто, всупереч прямій нормі закону про граничну чисельність ЗСУ начальник Генштабу здійснив дії по зменшенню майже на 5 тис. боєздатних військовослужбовців”, – сказав Анатолій Матіос, інформує espreso.tv

Зі інформацією телеканалу головний військовий прокурор також розповів, що під час перебування Замани на посаді голови Генштабу було розформовано зенітно-ракетні дивізіони, на озброєнні яких перебували ЗРК С-300 В, у тому числі 874 зенітно-ракетний дивізіон, 137 зенітно-ракетна бригада, 5001 зенітно-ракетний дивізіон, 2081 зенітно-ракетний дивізіон 208 зенітно-ракетної бригади, 19 авіаційних військових частин і установ, а 114 бригада тактичної авіації була переформатована з бригади в ескадрилью.

“Крім того, 27 серпня 2012 року Замана підписав директиву про оперативне підпорядкування командуванню ВМС військових частин ВПС, у результаті чого з 1 вересня 2012 року до підпорядкування ВМС перейшло управління тактичної групи “Крим” із військовими частинами, у тому числі 204 бригада тактичної авіації”, – передає слова Анатолія Матіоса espreso.tv.

Головний військовий прокурор повідомив, що всі згадані частини були сформовані з найбільш боєздатних нових видів озброєння і мали велику обороноздатність. Перепідпорядкування цих частин під керівництво ВМС надало перевагу Чорноморському флоту РФ у контролі та блокуванні ЗСУ в Криму під час анексії півострова.

Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 2 ст. 27, ч. 1 ст. 111 КК України (в редакції від 5 квітня 2001 року).

Наразі у вказаному кримінальному провадженні проведено обшуки, до Печерського районного суду Києва прокуратура скерувала клопотання про обрання колишньому воєначальнику запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Наразі у судовому процесі триває перерва. що має закінчитися о 19:00.

Як повідомляє espreso.tv, Сам Замана, відповідаючи на запитання судді стосовно підозри, сказав:

“Мені її вручали, але я вирішив, що це нижче мого достоїнства читати цю галіматью”.