Ви тут:
здоров’я Суспільство Цікавинки 

Правильне харчування може допомогти жінкам позбутися від депресії

Британські науковці фахівці з Королівського коледжу Лондона опублікували в журналі Psychosomatic Medicine дані про те, що зміна способу життя, що припускає здорову дієту і фізичну активність, сприяє позбавленню від пригніченого настрою і хронічної депресії – головним чином, у жінок. Медики відзначають, що поява депресії викликає втрату інтересу до життя, зниження самооцінки, апатію, небажання спілкуватися з людьми та інші негативні прояви, повідомляє glavcom.ua

Хоча ліків для лікування депресії в останні роки було створено багато, терапія цього захворювання медикаментами часто пов’язана з серйозними побічними ефектами, включаючи порушення обміну речовин, ожиріння і залежність. Пов’язано це з тим, що наука поки не до кінця розуміє справжні механізми цього психічного порушення.

Автори нового проекту повідомили: ними було помічено, що багато пацієнтів, які змінили стиль свого існування в сторону ЗСЖ з дотриманням здорової дієти, позбавлялися від хронічної депресії або помітно знижували гостроту її симптомів. Вирішивши перевірити вірність свого спостереження, вчені проаналізували дані, отримані під час експериментів з використанням дієт, що проводилися в останні роки. В цілому таких досліджень вдалося знайти шістнадцять, в них брало участь близько 46 тисяч чоловіків і жінок, частина яких страждала від клінічних форм депресії.

В результаті вчені зробили висновок: перехід на середземноморську дієту і десять інших видів здорових дієтичних раціонів допоміг приблизно третини депресивних випробовуваних позбутися недуги. Однак допомагало це переважно жінкам – у багатьох чоловіків перехід до здорової дієти давав швидше протилежний ефект. За словами вчених, на відміну від жінок, у кожного п’ятого чоловіка після цього розвинулася ще сильніша депресія.

Крім того, здорові дієти укупі з фізичною активністю допомагали жінкам позбавлятися від тривожних станів, тоді як на чоловіків в цьому плані вони не впливали.