Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Понад 4 мільйони гривень у Полтаві спрямували соціально незахищеним категоріям населення

Під час засідання виконавчого комітету, яке відбулося 6 лютого, його представники розглянули 14 питань порядку денного. Серед них – рішення, що стосується соціального захисту мешканців міста: учасників АТО, полтавців, що потребують матеріальної допомоги на лікування, підтримки благодійних та громадських організацій.

Про це інформує Полтавська міська рада.

Серед іншого, на виконання програми соціального захисту населення «Турбота» на 2019 рік, мешканці міста отримають матеріальну допомогу на загальну суму 4 мільйони 71 тисяча 662 гривні.

Зокрема, одноразову матеріальну допомогу спрямовано двом учасникам АТО по 1 тисячі гривень кожному.

На загальну суму 5 тисяч гривень матеріальної допомоги буде виплачено двом родинам, в яких померли учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І категорії.

Щомісячно протягом 2019 року проводитиметься виплата матеріальної допомоги:

– дванадцяти особам, з тяжким захворюванням та батькам (опікунам або піклувальникам) дітей до 18-ти років із захворюванням, по 3 тисячі гривень кожному загальною сумою 432 тисячі гривень.

– особам з трансплантованими органами для придбання лікарських засобів на загальну суму 1 мільйон 246 тисяч гривен.

Окрім того, зазначеним рішенням передбачено фінансування у 2019 році благодійних організацій та громадських організацій ветеранів, осіб з інвалідністю, чорнобильців, реабілітованих на загальну суму 2 мільйони 386 тисяч гривень.

“Діяльність ветеранських організацій сьогодні дуже важлива, адже вони опікуються питаннями людей, які брали участь в Другій Світовій війні, які відбудовували нашу країну. Це наші батьки та діди, діти війни, пенсіонери. Вони, в силу своїх можливостей, допомагають ветеранам адресно, проводять роботу по патріотичному вихованню молоді, тощо, – зауважив депутат міської ради Андрій Матковський. – Аби такі організації мали можливість існувати, провадити свою діяльність, займатися такою важливою справою, депутати міської ради включили їх до програми соціального захисту «Турбота». Нині ж виконком організовує виконання рішення депутатів міської ради”.

Зокрема, зазначеним рішенням виконкому передбачено фінансування наступних громадських та благодійних організацій:

– Ради Полтавської міської організації ветеранів на загальну суму 134 тисячі 400 гривень;

– Відокремленого підрозділу Всеукраїнської організації інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій у м. Полтава на загальну суму 46 тисяч гривень;

– Полтавської міської спілки ветеранів війни в Афганістані на загальну суму 57 тисяч 100 гривень;

– ГО «Полтавське міське громадське товариство інвалідів «Чорнобиль» на загальну суму 50 тисяч гривень;

– ГО «Спілка ветеранів та випускників Полтавського вищого зенітного ракетного командного червонопрапорного училище імені генерала армії Ватутіна М. Ф.» на загальну суму 92 тисячі гривень;

– Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України на загальну суму 50 тисяч гривень;

– БО “Реабілітаційний центр “ВИХІД Є!” на загальну суму 120 тисяч гривень;

– БО «ЗЕРНЯТКО» на загальну суму 200 тисяч гривень;

– ГО «Команда небайдужих» на загальну суму 100 тисяч гривень;

– БО «СВІТЛО НАДІЇ» на загальну суму 896 тисяч 290 гривень;

– БО «СВІТЛО НАДІЇ” на реалізацію соціального проекту «Університет третього віку» на загальну суму 640 тисяч 420 гривень.

Окремим рішенням виконкому «Про виділення коштів» спрямували 232 тисячі 500 гривень.

Так, одноразову матеріальну допомогу отримають:

– десять учасників АТО по 1 тисячі гривень кожний.

– 272 особи з інвалідністю-учасники бойових дій на території інших держав до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав по 700 гривень кожний;

– 43 члени сімей померлих учасників бойових дій на території інших держав до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав по 700 гривень кожному;

– особа, якій виповнюється 102 роки – 2 тисячі гривень.

Також, під час засідання виконкому розглянули питання що стосується визначення коефіцієнта співвідношення кількості безоплатно перевезених учнів закладів загальної середньої освіти до пасажирів, що оплачують проїзд у міському пасажирському транспорті-тролейбусі.

“Міська влада, відповідно до програми соціального захисту «Турбота», забезпечує безкоштовний проїзд до місця навчання і додому учнів шкіл у тролейбусах, – зауважив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олексій Чепурко. – При міській раді утворена комісія з визначення коефіцієнта співвідношення кількості безоплатно перевезених учнів шкіл до тих, хто сплачує проїзд. У зв’язку з кадровими змінами, вносяться зміни і до складу цієї комісії”.

Окрім того, відповідно до зазначеного рішення, КП «Полтаваелектроавтотранс» доручено надати пропозиції щодо розрахунку коефіцієнта співвідношення кількості безоплатно перевезених учнів шкіл до пасажирів, що оплачують проїзд у тролейбусі для розгляду комісією.