Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавці обурені відсутністю цьогорічного фінансування на оздоровлення “сонячних” дітей

Сьогодні на початку сесії Полтавської міської ради до депутатів звернулися матері дітей з інвалідністю. Вони поскаржилися на відсутність фінансування на оздоровлення “сонячних” дітей.

Під час виступу мама дитини з синдромом Дауна Людмила Герасименко розповіла, що таким дітям потрібен постійний супровід. Тож оздоровлюватися у звичайних санаторіях вони не можуть. За її словами, в Україні таких дітей із супровідниками може прийняти лише санаторій “Хаджибей” Одеської області. Заклад має ортопедичний та неврологічний профіль.

“Ми розуміємо, що путівок недостатньо виділяється, щоб охопити всіх дітей Полтавщини. Керівництво санаторію “Хаджибей” пішло назустріч “сонячним” дітям Полтави і запропонували за договором з Полтавською міською радою лікувати дітей. Договір був переданий до міської ради у листопаді. У грудні усно нам пообіцяли виділити кошти через програму “Турбота”, або програму оздоровлення дітей. Але письмово нам відмовили”, – розповіла Людмила Герасименко.

У Полтаві 38 дітей з синдромом Дауна віком до 18 років. З них лікуватися за станом здоров’я можуть лише шестеро. За словами Людмили Герасименко, вони зверталися до начальника відділу у справах сім’ї та молоді Полтавської облдержадміністрації Наталії Шкоденко.

“Наталія Шкоденко нам повідомила, що вони оздоровлюють дітей з інвалідністю, які можуть себе обслуговувати. Наші ж діти потребують постійного стороннього догляду”, – додала мама.

Вона та інші матері дітей з інвалідністю попросили фахівців міської ради Полтави розробити програму оздоровлення “сонячних” дітей та укласти договір для їхнього лікування та оздоровлення в санаторії “Хаджибей”. Путівка розрахована на 24 дні. На дитину із супровідником вона коштує 12 тис. грн. Сюди входить вартість лікування, харчування та проживання. Загалом, на 6 дітей із супровідниками необхідно спрямувати 72 тис. грн.

У свою чергу заступник міського голови Полтави з питань діяльності виконавчих органів Тетяна Юрченко зауважила, що цьогоріч з міського бюджету у програмі “Турбота” на оздоровлення дітей з інвалідністю закладено 800 тис. грн. Щоправда, у Міжнародній клініці реабілітації методом Козявкіна (м. Трускавець).

“Цього року ми вирішили ці кошти надавати адресно на заяви батьків дітей з інвалідністю, а не перераховувати на громадську організацію. Щодо літнього оздоровлення дітей, то раніше ці кошти теж перераховувалися через громадську організацію. Зараз по 3 тис. грн ми перераховуємо кожній дитині до Дня захисту дітей”, – сказала Тетяна Юрченко.

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота пояснив: розподіл путівок відбувається через лікарсько-консультаційну комісію, яка знаходиться при Полтавській міській дитячій лікарні.

“Є такі путівки за державною програмою. Якщо вони не будуть отримані цими дітьми, а попередні 4 роки поспіль вони їх таким чином отримували, тоді ми звернемося до депутатів з проханням закласти кошти і передбачити фінансування на цих дітей. Тоді ми додатково розглянемо питання щодо надання можливості фінансування через програму “Турбота ”, – сказав Олександр Шамота.