Ви тут:
Полтавщина прес-конференція Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина друга в Україні за рівнем легальної зайнятості населення, – Катерина Клавдієва

За абсолютним показником працевлаштування безробітних у минулому році – 37% – Полтавщина увійшла у п’ятірку кращих областей країни. У ТОП-5 лідерів наша область також за професійним навчанням.

Про підсумки роботи Полтавської обласної служби зайнятості за 2018 рік, а також зміни та новації у наданні послуг на ринку праці говорили сьогодні, 12 лютого, на прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”. Зокрема, директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва розповіла, що у 2018 році збільшилася кількість заявленої потреби в робочих місцях до рекордної за останні 10 років – 72,3 тисячі вакансій. Також за весь період діяльності служби минулого року найбільше працевлаштованих осіб – 48,2 тисячі.

“Головний показник, який свідчить про ефективність роботи влади Полтавщини — це рівень легальних трудових відносин. Протягом останніх п’яти років область демонструє один із найвищих рівнів легальної зайнятості населення. Цей показних розраховує статистика за рівнем охоплення соціального страхування населення. За цим показником Полтавська область посідає друге місце в Україні”, – сказала Катерина Клавдієва.

Також, саном на початок 2019 року, Полтавщина має найнижчу впродовж 20 років чисельність безробітних, які перебувають на обліку – 20,3 тисячі.

Під час розмови з журналістами директор Полтавського обласного центру зайнятості відзначила, що на Полтавщині стає все більше поширеною внутрішня трудова міграція.

“Це не один-два робітники. За рахунок роботодавця курсують цілі автобуси для підвезення працівників. З Пирятина, Чорнух, Гребінки, Оржиці є потік у Київську область. До комплексу підприємств Глобино щоденно підвозять працівників із Хоролу, Семенівки, з Кременчуцького району. А щоденний підвіз працівників до Полтави з сусідніх районів уже став практикою. Найдовший маршрут, за яким підвозять працівників, це 80 км”,- зауважила Катерина Клавдієва.

Наразі в Полтавській області рівень зайнятості становить 72,3 %. У регіональній службі зайнятості (станом на 1 січня 2019 року) перебувало на обліку 20,3 тисячі безробітних. При цьому кількість актуальних вакансій становила 3,7 тисячі одиниць.

На позитивні показники щодо офіційного працевлаштування, вважає директор Полтавського обласного центру зайнятості, вплинула і реформа децентралізації та створення об’єднаних територіальних громад.

“Сьогодні, завдяки створенню територіальних громад, нам стало набагато краще працювати. Сільський голова, який має субвенцію з державного бюджету, не завжди вмотивований для пошуку ресурсів. Голова ОТГ, створюючи в себе виробництво, отримує частину податку з доходу фізичних осіб до місцевого бюджету”, – сказала Катерина Клавдієва.

Серед завдань на 2019 рік у обласному центрі зайнятості пріоритетним вважають подальше впровадження інституту кар’єрного радника, рекрутингу, розширення бази вакансій, обсягів професійної підготовки, перепідготовки і профнавчання безробітних.