Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавщина долучилася до Всеукраїнської акції #STOP_SEXтинг

Учора світова спільнота відзначала День безпечного Інтернету. Захід запроваджено за ініціативи європейських некомерційних організацій European SchoolNet та Insafe з 2004 року та відзначається у вівторок другого тижня лютого. З метою захисту дітей від сексуальних ризиків в Інтернеті в Україні провели Всеукраїнську акцію #STOP_SEXтинг. Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області долучився до проведення акції. Представники системи БПД ознайомили учнів Полтавської загальноосвітньої школи №23 з питаннями щодо безпеки в Інтернеті та провели інтерактивний захід «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?».

Під час заходу фахівці системи безоплатної правової допомоги поінформували про безпеку в Інтернет просторі, юридичну відповідальність за розповсюдження відео інтимного характеру в Інтернеті, онлайн-грумінг та захист від від кібербулінгу.

 «Прохання перейти у більш секретний формат спілкування: через додаток у телефоні замість соціальних мереж, швидкий розвиток відносин — приділяють вам неочікувано багато уваги, перехід до розмов про секс після нетривалого знайомства, прохання тримати ваше спілкування в секреті та надіслати інтимні фото. Всі ці ознаки говорять про те, що Ви можете опинитися жертвою шахраїв, які намагаються отримати від Вас фото та відео інтимного характеру», – повідомила учнів заступниця начальника відділу  комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Юлія Козаченко.

За її словами задля уникнення таких ризиків необхідно спілкуватися зі знайомими вам у реальному житті людьми. Також доцільно закрити від незнайомців свою сторінку у соціальних мережах та список друзів, не вказувати номер школи, в якій ви навчаєтеся, місця відпочинку, які  відвідуєте (вимкнути режим геолокації), не надсилати незнайомцям з Інтернету в приватних повідомленнях свою адресу та номер телефону.

«Для того, щоб дізнатися наскільки прийнятною є інформація та фото, які ви бажаєте опублікувати доцільно скористатися своєрідним тестом «Білборд» та відповісти на питання: «Чи готовий(а) я побачити цю інформацію/фото на білборді або стінах біля входу в мою школу?» і все стане зрозумілим», – порадила Юлія Козаченко.

Нагадуємо, що з січня минулого року розширено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також – для дітей.

Додатково повідомляємо, що діє національна гаряча лінія із попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 116 123.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.

За матеріалами Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області.