Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Опішнянська ОТГ розпочинає розвиток власних освітнього та гуманітарного просторів

Надзвичайно тернистий шлях пройшла до добровільного об’єднання Опішнянська ОТГ. Майже два роки місцеві ініціатори створення громади, депутати, активісти долали численні бюрократичні, політичні перешкоди. Не вдалося об’єднати всі навколишні села й через певні амбіції депутатів усіх рівнів, посадових осіб. Лише наприкінці минулого року відбулися перші вибори в цій об’єднаній територіальній громаді. Поступово громада перебирає на себе не лише повноваження, а й заклади та установи. Надійним партнером й на цьому нелегкому етапі становлення для опішнян залишається Полтавський Центр розвитку місцевого самоврядування(створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону).

Фахівці ЦРМС надають всебічну консультаційну та методичну допомогу новобраним керманичам ОТГ. Цього разу радники Полтавського ЦРМС спілкувалися з Жанною Чечель, очільницею гуманітарно-соціального напряму Опішнянської ОТГ. Питання, які розглянули під час консультацій були різнопланові та стосувалися здебільшого початкового етапу функціонування закладів освіти, культури. Вичерпні відповіді на всі запитання надав Геннадій Фасій, радник з питань надання муніципальних послуг. Вадим Штефан, радник з регіонального розвитку розповів про напрямки проектного менеджменту й грантові програми. Також підняли питання щодо розвитку туристичного потенціалу громади. Адже саме Опішня є неформальною столицею українського гончарства. Нині тут успішно функціонують Колегіум мистецтв та Інститут керамології.

На необхідності початку робіт з розробки бренду громади акцентував увагу Юрій Ісаєв, радник з комунікацій Полтавського ЦРМС.