Ви тут:
Суспільство Україна 

ООС: бойовики продовжують накопичувати озброєння у заборонених місцях

Українська сторона СЦКК повідомляє, що російсько-окупаційні війська продовжують грубо порушувати, визначені Мінськими домовленостями, вимоги щодо відведення важкого озброєння. Про це йдеться на сторінці ООС у Facebook.

За даними звіту СММ ОБСЄ, який опублікували 4 лютого, моніторинг свідчить, що озброєння та військову техніку з боку збройних формувань Російської Федерації розміщують з порушенням лінії відведення важкого озброєння.

Так, 1 лютого, БПЛА СММ зафіксував озброєння, розміщене з порушенням ліній відведення. А саме, дві самохідні гаубиці (2С1 “Гвоздика”, 122 мм) і чотири буксирувані гаубиці (Д-30 “Жаба”, 122 мм) поблизу селища Біле (на захід від Луганська).

В той же день, за межами виділених місць зберігання озброєння неподалік Мирного (на південний захід від Луганська) БПЛА міжнародних спостерігачів зафіксував чотири самохідні гаубиці (2С1), дванадцять буксируваних гаубиць (Д-30) і, ймовірно, шість протитанкових гармат (МТ-12 “Рапіра”, 100 мм).

Крім того, в тому ж районі, але біля селища Круглик, спостерігачі Місії виявили двадцять один танк окупантів (одинадцять Т-72 і десять Т-64). А двадцять дев’ять танків (десять T-72 і дев’ятнадцять T-64) – неподалік Білого.

Також, з боку російсько-окупаційних військ продовжуються факти відсутності в місцях постійного зберігання озброєння, розташованих за межами відповідних ліній відведення в непідконтрольному владі України районі Донецької області.

Так, 2 лютого, спостерігачі СММ в черговий раз відзначили, що там досі бракує двадцяти трьох танків (дев’яти Т-64 і чотирнадцяти Т-72), дев’яти мінометів (2Б14 “Поднос”, 82 мм) та п’ятнадцяти протитанкових гармат (МТ-12).

“Українська сторона СЦКК зазначає, що подібні дії окупаційної адміністрації і збройних формувань Російської Федерації в черговий раз демонструють небажання дотримуватись Мінських домовленостей щодо відведення озброєння по всій лінії розмежування сторін та про зацікавленість в подальшому загостренні конфлікту”, – йдеться у повідомленні.