Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Онкоогляд повинен стати обов’язком пацієнта, – акушер-гінеколог Людмила Іванова

На сьогодні у Полтавському обласному клiнiчному онкодиспансері на обліку перебуває 41 тисяча людей.

“Здоров’я майбутньої жінки залежить від рівня виховання, освіченості та статевого здоров’я дівчинки, особливо у період статевого дозрівання. Нагальним питанням у світі є профілактики раку шийки матки дівчинки у період статевого дозрівання. А для своєчасного виявлення раку необхідно вчасно проходити онкоогляди. За останні 5 років на 30% збільшилась кількість жінок, які свідомо почали обстежуватися. Це не поганий показник. Але нам необхідно прагнути то системи, яка працює у деяких країнах світу: онкоогляд є обов’язком пацієнта”, – сказала головний  спеціаліст-акушер-гінеколог ДОЗ Полтавської ОДА Людмила Іванова.

Причиною раку шийки матки у жінок є наявність папіломавірусу.

“Зараз в нас з’явилась можливість профілактики папіломавірусу шляхом вакцинації. Дівчаткам до 14 років необхідно вакцинуватись спеціальною вакциною. Тому кожна мама, яка хоче захистити свою дівчинку від можливої майбутньої проблеми, може звернутися до педіатра і вакцинувати дитину”, – повідомила Людмила Іванова.

Та додала, що після вакцинації організм дівчинки стає не чутливим до папіломавірусу.

Вартість вакцини 600 — 700 гривень. Виробництво — Німеччина. Вакцинація відбувається у три етапи, з певним проміжком.

“За кордоном, завдяки вакцинації дівчаток, рівень раку шийки матки знизився до 1%. В них рівень вакцинації — профілактики раку шийки матки – доведений до 95%”, – зазначила головний акушер-гінеколог Полтавщини.

З 1 липня стартує “Безкоштовна діагностика”, до переліку якої входить ще більше безкоштовних профілактичних обстеження на рак: УЗД молочної залози, мамографія, УЗД органів малого тазу, кольпоскопія.

“Раніше приріст онкохворих був близько 3% на рік, зараз же 1,9%. Це не поганий показник, але ще є до чого прагнути. Однією з головних причин виявлення цієї хвороби — це несвоєчасне проходження профілактичних оглядів”, – зазначив головний лікар Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру Орест Вовк.

У чоловіків здебільшого зустрічаються випадки раку легенів, бронхів, передміхурової залози. У жінок — рак молочної залози, статевих органів, пухлини шкіри.

“Відвідування солярію впливає на виникнення раку шкіри”, – наголосив Орест Вовк.

Зараз онкоогляд та лікування жінок можна побачити на каскаді скринінгу. Скринінг – це виявлення, пошук пацієнтів у загальній популяції.

“Скринінг повинен бути не в каскаді, а горизонтальний. І тоді дійсно будуть позитивні результати”, – наголосив головний спеціаліст-терапевт ДОЗ Полтавської ОДА Іван Шумейко.