Ви тут:
Суспільство Україна 

Не шукайте святих серед кандидатів у президенти, – звернення РКЦ

Конференція римо-католицьких єпископів підготувала до вірян звернення з нагоди президентських виборів в України. Єпископи застерігають українців від надто високих очікувань від претендентів та закликають молитися за нашу владу.

«Не очікуймо, що претенденти на посаду президента будуть святими. Такого не буде. Не шукаймо ідеальної людини, бо й такі по землі не ходять. Але будемо виглядати того, хто свідомий своєї людської слабкості, хто Бога береже в серці своїм і відкидає зло, щоби творити благо», – йдеться у документі.

Конференція римо-католицьких єпископів закликають віддати свій голос тому претенденту, який відстоюватиме у політиці християнські принципи.

«Християнський голос має бути призначений тому, хто життям уже засвідчив, що бачить у кожній людині і в цілому суспільстві не «ресурс», не засіб для просування своїх ідей та інтересів; тому, хто цінує в кожній конкретній особі велич образу і подоби Божої. Хто не насмілиться міняти антропологічні фундаменти, а справжні сімейні цінності не буде вважати другорядним питанням. Не біймося спитати кандидатів і про це!”

Єпископи РКЦ в Україні нагадують, що президентські вибори припадають на час Великого Посту.

«Для нас передвиборчий час буде також часом Великого Посту. Це відповідний час для упорядкування власного життя, а згодом — суспільного. Це нагода подивитися на речі (також і політичні) очима Бога. Матимемо більше часу для молитви, тож молімося більше про нашу владу”.